Уряд готує проект нового Закону про зайнятість. Резонансна новація — обов’язкова електронна реєстрація всіх трудових договорів в спеціальному Державному реєстрі. Про це повідомив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.
«Роботодавець буде зобов’язаний інформацію про працівника вносити в спеціальний реєстр. Це буде живий реєстр працюючих людей, — пояснив Міністр. — Більше того, трудовий договір вважатиметься НЕ укладеним, якщо він НЕ зареєстрований електронно».
Міністр вважає, що цей трудовий договір можна буде накладати на систему персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, відстежувати стан виплат зарплат, і те, як сплачуються внески. Окрім того, цей, так званий, живий реєстр показуватиме й кількість працюючих.
За інформацією Мінсоцполітики
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці