За неознайомлення з ПВТР — штраф у 3200 грн

Про штрафні санкції в сотні тисяч гривень повідомляє Управління Держпраці на Закарпатті. Штраф на суму понад 200 000 грн має сплатити приватне підприємство на Рахівщині. Така сума — за низку порушень, адже штрафні санкції за різні провини роботодавця сумуються.

Ініціатор перевірки кожного разу інший. До когось прийдуть за сигналом ДФС, до когось — за скаргою ображеного працівника. До приватного підприємства у Ясіні Рахівського району прийшли за сигналом не аби кого, а самого Голови Рахівської РДА.

Інспектори виявили кілька порушень трудового законодавства. Зокрема, з’ясували, що торік власники господарства звільнили з роботи трьох працівників, однак усупереч вимогам ч. 1 ст. 83 КЗпП та ч. 1ст. 24 Закону України «Про оплату праці» забули нарахувати та виплатити їм грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки. За результатами перевірки Управлінням Держпраці винесено постанову про накладення на підприємство штрафу в 9600 грн.

При прийнятті на роботу працівники не були ознайомлені з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором, що є порушенням ст. 29 КЗпП України і тягне за собою штраф у розмірі 3200 грн.

І найголовніше, під час перевірки були виявлені працівники без трудової книжки: молода жінка з Рівного та хлопець з Івано-Франківська, з якими роботодавець офіційно не оформив трудових відносин. У своїх письмових поясненнях «нелегали» зазначили, що протягом кількох днів виконували певні трудові обов’язки на кухні, пов’язані з приготуванням страв, не уклавши з роботодавцем ані трудовий договір, ані цивільно-правовий.

Директор підприємства та її представник заперечили факт використання найманої праці і навіть додали до матеріалів справи письмові заяви вказаних працівників та цивільно-правові договори, що явно суперечило наданим раніше поясненням та свідчило про ймовірне оформлення документів заднім числом. Такі аргументи не переконали посадових осіб Управління, а відтак на підприємство накладено штраф у розмірі 192 000 гривень.

Загалом за усі правопорушення підприємству доведеться сплатити штраф у сумі понад 200 000 грн.

Ірина Іванченко — за інформацією Держпраці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27470

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді