Держпраці штрафує підприємства за результатами перевірки ДФС

При проведенні виїзної позапланової перевірки підприємства ДФС встановила порушення в частині несвоєчасної виплати заробітної плати. Наслідок — штраф майже 10 000 грн за постановою Держпраці.

На підставі матеріалів документальної позапланової виїзної перевірки ГУ ДФС у Хмельницькій області керівництвом Управління Держпраці у Хмельницькій області винесено постанову про накладення штрафу на підприємство за порушення вимог щодо своєчасності виплати заробітної плати та відрахування з неї.

Читайте також: Перевірки роботодаців — 2017

Перевіркою встановлено, що за період з 01.04.2014 по 31.03.2017 заробітна плата найманим працівникам підприємства була виплачена з порушенням строків та періодичності її виплати, чим порушено частини 1 та 3 статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР та частини 1 та 3 статті 115 Кодексу законів про працю України.

З’ясовано, що фактично оплата праці за поточний місяць, в якому виконана робота, проводилась в наступному періоді, одноразово, без виплати заробітної плати за першу половину місяця. Розмір заробітної плати за першу половину місяця не визначався в розмірі оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Також заробітна плата виплачувалась із затримкою більше ніж один місяць.

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі передбачена відповідальність у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (ст. 265 КЗпП). Підприємство має сплатити штраф у розмірі 9600 грн.

Штраф на підприємство накладено в межах співпраці Держпраці з органами ДФС та ПФУ.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27170

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10119

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26968

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30872

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді