На Чернігівщині боротися з нелегальною працею допомагає СБУ

Результат спільного інспектування — 1 млн 248 тис грн штрафу. Чернігівський окружний адміністративний суд залишив скаргу роботодавця без розгляду.

Управління Держпраці у Чернігівській області спільно зі Службою безпеки України в Чернігівській області провело перевірку підприємства стосовно фактів порушення законодавства про працю та незаконного використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.

На Чернігівщині боротися з нелегальною працею допомагає СБУ Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Головні державні інспектори встановили, що 13 працівників підприємства (будівельна галузь) упродовж тривалого часу (з грудня 2015 до січня 2016 і з серпня 2016 до лютого 2017), працювали на об’єктах підприємства без офіційного оформлення трудових відносин, без внесення записів до трудових книжок, а також без ведення табелів обліку використання робочого часу відносно цих працівників, що суперечить вимогам статі 2, частини 3 статті 24, статті 48, частини 1 статті 115 Кодексу законів про працю України (КЗпП), частинам 1, 2 статті 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

На Чернігівщині боротися з нелегальною працею допомагає СБУ Дізнайтеся, як проходить перевірка — інспекційне відвідування роботодавця інспектором праці

Оскільки працівники упродовж тривалого часу фактично виконували трудові функції без оформлення трудових відносин на підприємство було накладено штрафні санкції, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (96 тис гривень) відносно кожного неоформленого працівника (ч. 2 статті 265 КЗпП).

Роботодавець оскаржив у суді акт перевірки. Однак, Чернігівський окружний адміністративний суд залишив без задоволення його позов.

Наразі суб’єкт господарювання за допущені ним грубі порушення законодавства про працю має сплатити 1 млн 248 тис гривень.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27181

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10126

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26978

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30875

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді