Держпраці: Повідомлення до ДФС подають у разі прийняття сумісника

Коли подавати повідомлення? Чи повідомляти ДФС про сумісників? Яка відповідальність за неподання повідомлення?

Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ (ч. 3 ст. 24 КЗпП).

Дата наказу (розпорядження) про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника відрізняються (колонки 8 і 9 додатка до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413).

Аналогічна позиція у Мінсоцполітики (лист від 10.08.2015 № 1038/13/84-15). Тобто до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до ДФС або її територіальних органів і дата наказу про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника не співпадають.

Повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу є частиною укладання трудового договору, яке складається із виданого наказу та повідомлення ДФС та її територіальних органів (лист Держпраці від 03.08.2015 № 1364/24/21/01/2298-15).

Сумісництво — виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуть тільки за місцем основної роботи (Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

Роботу за сумісництвом в трудовій книжці зазначають окремим порядком. Запис про роботу за сумісництвом вносять до трудової книжки за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом.

Оскільки повідомлення ДФС є частиною укладання трудового договору, ДФС повідомляють про прийняття працівника до початку укладання трудового договору, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. При укладанні трудового договору за сумісництвом у повідомленні зазначають «без трудової книжки».

Укладення договорів цивільно-правового характеру не регулює КЗпП. Тому ДФС у цьому випадку не повідомляють.

Мінсоцполітики (лист від 19.08.2015 № 1069/13/84-15) зауважує, що у випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (ст. 265 КЗпП).

Більше про повідомлення ДФС – у системі «Експертус Кадри».

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Перед тим як допустити нового працівника до виконання обов’язків, подайте повідомлення в податкову про прийняття його на роботу. Скачайте шаблон та скористайтеся зразком і підказками від наших фахівців, щоб правильно заповнити бланк повідомлення.
148614

Скасовуюче повідомлення про прийняття на роботу: коли і як подавати

Часом обставини складаються так, що новоприйнятий працівник не вийшов на роботу. В такому випадку необхідно повідомити ДПС про анулювання повідомлення про прийняття на роботу. В які строки це необхідно зробити? Чи передбачена відповідальність за неподання скасовуючого повідомлення про прийняття на роботу?
27769

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2023, роз’яснюємо у статті.
32879

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Тому відповідно до ст. 21 КЗпП ФОП мають укладати трудові договори з найманими працівниками
4722

Виправлення помилки у повідомленні про прийняття на роботу

Працівника допускають до роботи лише після, зокрема ДФС про прийняття працівника на роботу. Під час заповнення повідомлення про прийняття на роботу з тих чи тих причин можна припуститися помилки. А чи можна та як її виправити?
9720

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді