Сумісництво: розставляємо крапки над «і»

Кожен працівник кадрової служби, напевно, неодноразово мав справу із сумісниками. І нерідко, оформляючи на роботу за сумісництвом, дехто припускається помилок, оскільки нюансів є чимало.
Чекліст кадровика Скачати документи відділу кадрів

Статтею 43 Конституції України громадянам гарантоване право на працю. Зазвичай, таке право громадяни реалізують, укладаючи із підприємством трудовий договір, у якому і визначають усі умови праці.

Кодексом законі про працю України передбачено, що працівник вправі реалізовувати свої здібності не лише на одному підприємстві, а укладати трудові договори із двома чи декількома підприємствами одночасно. Тобто, працівник, окрім основного трудового договору, також може укладати трудовий договір за сумісництвом.

Сумісництво — це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час в тій же чи іншій організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

Прийняття на роботу за сумісництвом: враховуємо усі нюанси

Різниця між сумісництвом та суміщенням

Робочий час та час відпочинку сумісників

Ольга Догадіна керівник експертної групи «Експертус Кадри»
Визначте, кому доцільно доручити табельний облік, адаптуйте форму табеля під потреби підприємства, заповніть табель без помилок, навіть якщо працівники працюють за режимом, відмінним від звичайного, та правильно оберіть позначки для неявок

Оплата праці сумісникам

Основні кадрові документи для сумісника

Звільнення сумісника

А також читайте:


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"



зміст

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді