Уряд скасував норму, за якою представництва іноземних підприємств не мали права вести трудові книжки працівників.
Кабмін розпорядженням від 18.07.2018 № 513-р скасував пункт 2.21 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.1993 № 58. Ця дискримінаційна норма зобов’язувала іноземні юридичні особи в Україні укладати з Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв договори про зберігання трудових книжок працівників і внесення записів. Це суперечило Господарському кодексу України, згідно з яким іноземні юридичні особи на території України прирівнюються у своїх правах і юридичному статусі до українських. Іноземні юридичні особи отримали право вести трудові книжки відповідно КЗпП, що також зекономить час і кошти.
Відповідні зміни Кабмін постановою від 18.07.2018 № 571 вніс і до постанови КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 № 301.
Ірина Житкова,
головний редактор Експертус Кадри
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.