Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування суттєвих змін не зазнало.
Правління ФСС постановою від 19.07.2018 № 13 затвердило у новій редакції Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі — Положення).
Відповідно втратила чинність постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації» від 23.06.2008 № 25.
У новій редакції Положення суттєво не відрізняється від попереднього, зокрема, вилучено:
- норми щодо проведення роботи з надання путівок за рахунок ФСС, обліку дітей застрахованих осіб, що потребують санаторно-курортного лікування;
- з форми протоколу засідання комісії із соціального страхування (рішення уповноваженого) вилучено розділ ІІІ (виділення путівки до санаторії та санаторії-профілакторії застрахованим особам, членам їх сімей та студентам).
Читайте також: Комісія із соціального страхування на підприємстві
Нагадаємо, що з 01.01.2015 скасовано часткову оплату за рахунок ФСС путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб і членів їх сімей, путівок у дитячі оздоровчі заклади, а також придбання дитячих новорічних подарунків. Збережено лише оплату лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм (п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
Тож в роботі комісії (уповноваженого) із соціального страхування нічого не змінилось.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.