В Україні створять Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За особою, зниклою безвісти, зберігають місце роботи та займану посаду, але не більш як до моменту визнання її безвісно відсутньою чи оголошення померлою у порядку.

02.08.2018 набув чинності Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» від 12.07.2018 № 2505-VIII.

Особа, зникла безвісти, — фізична особа, стосовно якої немає відомостей про її місцеперебування на момент подання заявником заяви про її розшук.

Особа набуває статусу такої, що зникла безвісти, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи безвісти та її розшук або за рішенням суду.

Заяву про розшук особи, зниклої безвісти, може подати до відповідного територіального органу Національної поліції України:

  • родич;
  • представник військового формування;
  • орган державної влади;
  • орган місцевого самоврядування;
  • об’єднання громадян;
  • будь-яка інша особа, якій стало відомо про зникнення.

Роботодавець зобов’язаний зберігати за особою, зниклою безвісти, місце роботи та займану посаду, але не більш як до моменту визнання її безвісно відсутньою чи оголошення померлою у порядку, встановленому законодавством.

Натомість за особою, уповноваженою на виконання функцій держави, яка зникла безвісти під час збройного конфлікту, воєнних дій, заворушень всередині держави або у зв’язку з виконанням службових обов’язків з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, зберігають ще й середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування, але не більш як до моменту оголошення такої особи померлою у порядку, встановленому законодавством. Середній заробіток в цій ситуації виплачують за рахунок коштів держбюджету. Уряд має розробити відповідний порядок.

Окрім того, в Україні буде створено Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Інформацію з Реєстру надаватимуть:

  • родичам;
  • заінтересованим особам;
  • заявнику;
  • органам, уповноваженим на облік та/або розшук осіб.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Книга адаптації нового працівника

Важливим аспектом діяльності будь-якої компанії є правильно організована система адаптації персоналу, яка передбачає створення комплексу специфічних документів. Зокрема, Книги адаптації нового працівника
7310

Мотивація працівників у 2025 році

Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо ідеї, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2025 році
15084

Формування кадрового резерву на підприємстві

Як правильно сформувати кадровий резерв, а потім ефективно працювати з резервістами? Покроковий алгоритм допоможе вирішити ці завдання, а також сприятиме покращенню процесу відбору персоналу при переведенні на інші посади, навчанні працівників новим професіям, методам праці, технологіям.
24596

Причетність кадровика до проведення атестації робочих місць за умовами праці

Атестація робочих місць за умовами праці: для чого проводиться, чи забезпечує кадрова служба підприємства її проведення та чи можна відтермінувати в умовах воєнного стану. На ці запитання знайдете відповіді у статті.
8405

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
45690

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді