Уряд затвердив новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Серед новацій — кар’єрний радник, індивідуальний план надання послуг та можливість звернутися до центру зайнятості до звільнення.
Постанова КМУ «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» від 19.08.2018 № 792 вступить у силу з 01.01.2019.
З наступного року шукати роботу і планувати кар’єру безробітному допомагатиме кар’єрний радник. Він консультуватиме про вакансії, можливості професійної підготовки, перепідготовки, допоможе обрати чи змінити професію.
Для цього кар’єрний радник із безробітним складатимуть індивідуальний план надання послуг. У ньому зазначатимуть заходи для пошуку роботи, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін. Мінсоцполітики має затвердити примірну форму індивідуального плану надання послуг та порядок його складення.
➤ Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет
Як і раніше, стати на облік в центр зайнятості можна за місцем реєстрації чи перебування.
У разі відсутності підходящої роботи особі, яка шукає роботу, статус безробітного можуть надати з першого дня взяття на облік у центрі зайнятості.
❓Чи зобов’язаний роботодавець надавати працівникам, які підлягають вивільненню, вільні від роботи години для пошуку роботи
Якщо працівник повідомить центр зайнятості щонайменше за два тижні до звільнення з поважної причини (у зв’язку із закінченням строку трудового договору, відмовою працювати у змінених умовах, скороченням тощо), його візьмуть на облік у день звернення, допоможуть сформувати резюме, розмістять на сайті державної служби зайнятості.
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Ірина Житкова,
головред Експертус: Кадри
Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.