ФСС рекомендує використовувати електронні дані про страховий стаж при оплаті лікарняних

Роботодавець може використовувати електронні відомості щодо страхового стажу працівника, розраховуючи розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності.

Фонд соціального страхування України (далі — ФСС) зауважив, якщо страхувальник (роботодавець) раніше отримував інформацію про страховий стаж працівника, отримувати їх повторно не потрібно.

«Якщо застрахованій особі регулярно призначається матеріальне забезпечення на одному й тому ж місці роботи, і відповідні відомості вже наявні у страхувальника, то не слід повторно отримувати їх з Пенсійного фонду України, і у разі необхідності лише додавати до страхового стажу місяці, які відпрацьовані і за них сплачено у повному обсязі єдиний соціальний внесок на цьому місці роботи. Якщо ж застрахована особа працює у одного страхувальника більше 8 років, регулярно отримує заробітну плату, з якої сплачується ЄСВ в розмірі не менше мінімального, то додаткові відомості про страховий стаж збирати недоцільно», – наголосив заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФСС Ганна Харченко.

ФСС нагадав про нову форму заяви-розрахунку для фінансування матеріального забезпечення, у т. ч. допомоги з тимчасової втрати працездатності. Зокрема, оновлений документ розширено відомостями щодо тривалості страхового стажу працівників.

Як отримати нову довідку про стаж?

ФСС рекомендує використовувати електронні дані про страховий стаж при оплаті лікарняних
Ірина Іванченкошеф-редактор журналу «Кадровик-01» та системи «Експертус Кадри»
У жовтні Пенсійний фонд почав видавати паперові та електронні довідки про страховий стаж для оплати лікарняних. Отримати довідку можуть і працівник, і роботодавець.

Відповідні колонки заяви-розрахунку, в яких зазначають загальний страховий стаж (у повних місяцях) та страховий стаж за останні 12 місяців, заповнюють, зокрема, виходячи з даних, передбачених додатком 9 «Дані про трудовий та страховий стаж», затвердженим постановою правління ПФУ від 18.06.2014 № 10-1.

Додаток 9 страхувальники (роботодавці), а також застраховані особи за наявності електронного цифрового підпису можуть отримати в електронному вигляді на Порталі електронних послуг ПФУ.

За інформацією Фонду соціального страхування України


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи враховується період навчання в страховий стаж для оплати лікарняного

Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
18537

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
54365

Лікарняні у табелі

Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
49254

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
488773

Калькулятор календарних днів у періоді

У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.
6563

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді