Увага! Додаткова відпустка одинокій матері буде тривалішою

Народні депутати пропонують скасувати обмеження тривалості соціальної відпустки одиноким матерям. Законопроект також надає визначення терміну «одинока мати»

У ВРУ зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо тривалості додаткових відпусток для одиноких матерів) (законопроект № 9346).


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Автори законопроекту пропонують внести зміни до статті 182-1 КЗпП та статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР:

  • скасувати обмеження максимальної тривалості соціальної відпустки у 17 к. д. для одиноких матерів;
  • надати визначення працівників — одиноких матерів. Це особи, які мають право на допомогу на дітей одиноким матерям відповідно до статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

❓ Дізнайтеся, як оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за важкохворою дитиною

Нагадаємо, що згідно із Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Також право на допомогу на дітей одиноким матерям має мати дітей у разі смерті чоловіка, яка не одержує на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника.

У разі прийняття Законопроекту № 9346 питання, чи є одинокою матір’ю жінка, яка виховує та утримує дитину сама, зокрема, розлучена жінка, має зникнути з порядку денного кадрової практики.

Як зазначили автори Законопроекту № 9346, його мета — покращити на законодавчому рівні захист одиноких матерів, що матиме позитивний вплив і на їхніх дітей. Одинокі матері та діти, яких вони утримують і виховують, є однією з найменш захищених категорій громадян України.

За даними Міністерства соціальної політики в Україні у 2003 році було зареєстровано 27 тис. одиноких матерів, наприкінці 2011 року – 576 тис., а на початок 2016 року — понад 600 тис.

Мінзарплата та мінімальний оклад у штатному розписі 2019

Увага! Додаткова відпустка одинокій матері буде тривалішою
Ольга Догадінапровідний експерт Експертус Кадри
Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшив мінімальну зарплату та прожитковий мінімум. Наслідок — зростає розмір мінімального посадового окладу.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
46267

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину.
77140

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді