Про виконання квоти роботодавці звітуватимуть за новою формою

Вперше звіт до центру зайнятості мають подати роботодавці, в яких працює від 8 до 20 працівників

Мінсоцполітики наказом від 23.11.2018 № 1763 унесло зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271 (далі — Порядок).

Змінами до Порядку уточнено визначення термінів:

  • квота — норматив працевлаштування громадян, зазначених у частині першій статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (крім осіб з інвалідністю), у розмірі:
  • 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб;
  • не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV залишилося 10 і менше років;
  • роботодавці — підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб.

Про виконання квоти роботодавці звітуватимуть за новою формою Квота для працевлаштування — 2019: корисні поради роботодавцям

Також змінено форму подання до центру зайнятості Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Нагадаємо, що з 01.01.2018 роботодавці з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб мають працевлаштувати хоча б 1 особу, якій до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.

Мінзарплата та мінімальний оклад у штатному розписі 2019

Про виконання квоти роботодавці звітуватимуть за новою формою
Ольга Догадінапровідний експерт Експертус Кадри
Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшив мінімальну зарплату та прожитковий мінімум. Наслідок — зростає розмір мінімального посадового окладу.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді