Стартує сертифікація вчителів. Уряд затвердив Положення про сертифікацію педагогічних працівників

Пілотний проект з сертифікації педагогічних працівників стартує у 2019 році

КМУ постановою від 27.12.2018 № 1190 затвердив Положення про сертифікацію педагогічних працівників.

Державна служба якості освіти та її територіальні органи, Український центр оцінювання якості освіти та регіональні центри оцінювання якості освіти реалізовуватимуть пілотний проект з сертифікації педпрацівників у 2019-2021 роках. До роботи в експертних групах із сертифікації педагогічних, науково-педагогічних працівників залучать осіб  з досвідом педагогічної діяльності не менше ніж п’ять років.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Мета сертифікації — виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагогічні працівники братимуть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах.

Сертифікація передбачає:

  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації. На цьому етапі вивчатимуть практичний досвід їх роботи;
  • самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації.  Український центр оцінювання якості освіти та регіональні центри мають організувати незалежне тестування педпрацівників.

Результати сертифікації визначатиме комісія при МОН, яка прийматиме рішення про видачу сертифіката.

Успішне проходження сертифікації зарахують як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії педагогічного працівника або підтвердженням наявної вищої категорії.

Неуспішне проходження педагогічним працівником сертифікації не вплине на:

  • результати його чергової (позачергової) атестації;
  • підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії;
  • продовження його роботи на відповідній посаді;
  • застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.

 

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
10867

Причетність кадровика до проведення атестації робочих місць за умовами праці

Атестація робочих місць за умовами праці: для чого проводиться, чи забезпечує кадрова служба підприємства її проведення та чи можна відтермінувати в умовах воєнного стану. На ці запитання знайдете відповіді у статті.
5093

Формування кадрового резерву на підприємстві

Як правильно сформувати кадровий резерв, а потім ефективно працювати з резервістами? Покроковий алгоритм допоможе вирішити ці завдання, а також сприятиме покращенню процесу відбору персоналу при переведенні на інші посади, навчанні працівників новим професіям, методам праці, технологіям.
19637

Мотивація працівників у 2020 році

Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо вам 12 ідей, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2020 році. Не відкладайте на потім, адже рік вже розпочався.
14032

«А що, якби ваша професія зникла?», або 5 нестандартних запитань для співбесіди

Стандартними анкетами не обійтися, щоб зрозуміти, що рухає людиною. Але вдало підібрані та вчасно поставлені неочікувані запитання допоможуть побачити кандидата з потрібного ракурсу. Нестандартні запитання не передбачають правильних чи неправильних відповідей, а дають кандидату можливість розкритися. Приклади таких запитань з коментарями психологів та фахівців з оцінки персоналу — у статті.
1538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді