Київський міський центр зайнятості оголосив професію, за якою столичні роботодавці пропонують найбільшу кількість вакансій. Майже 2 000 пропозицій. Хто ж очолює список вакансій?
Згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327 найпростіша професія, що має найбільший попит в Києві — водій автотранспортного засобу. Наразі відкрита 1 841 вакансія.
Матеріальна відповідальність водія
Прес-служба КМЦЗ повідомила, що професія водія очолює “п’ятірку” найбільш потрібних найпростіших професій на столичному ринку праці.
До топ-5 також входять:
- прибиральник службових приміщень (1 566 од. вакансій),
- фахівець (1 482 од.),
- робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями (1 310 од.),
- вантажник (1134 од.)
Попит на сезонних працівників у Києві значно випереджає пропозицію.
За даними КМЦЗ загальна кількість вакансій становить 12,4 тис. одиниць. Зареєстрованих безробітних станом на 1 травня нараховується лише 8,5 тис. осіб. З інших джерел пропонується ще близько 9 тисяч вакансій.
Пропозиції перевищують попит більше ніж у два рази.
У водія відкриті необхідні категорії. Хочемо прийняти його з присвоєнням І класу без кваліфікаційної комісії
Характер роботи, здебільшого, пропонується сезонний. А заробітна плата нижче середнього — 7,5 тис.грн.
В загальній структурі безробітних за підрахунками КМЦЗ, найнижчий відсоток становлять представники найпростіших професій — 1,6%.
У той час як найбільшу частку здобувачів роботи становлять службовці та керівники — майже 44%.
Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.