Як нараховувати посадовий оклад для директора комунального некомерційного підприємства – медичного закладу

Нарахування заробітної плати директорам та працівникам комунальних некомерційних підприємств залежить від наявності договору з Національною службою здоров’я України. Держпраці інформує про системи нарахування зарплат за наявності договору та без нього.

Штатний розписСКАЧАТИ ЗРАЗОК
Колективний договірСКАЧАТИ ЗРАЗОК

Розглянемо обидва варіанти окремо.

Варіант 1

Заклад не уклав договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення за відповідною програмою. Такий заклад отримує медичну субвенцію, обсяг якої формується шляхом перерозподілу видатків державного бюджету, передбачених за бюджетною програмою «Надання первинної медичної допомоги населенню».

Нарахування заробітної плати у такому випадку здійснюється згідно з нормами Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом МОЗ та Мінсоцполітики від 05.10.2005 р. № 308/519.

Мінімальний посадовий оклад і доплата до мінімалки

Варіант 2

Комунальне некомерційне підприємство уклало договір і отримує фінансування безпосередньо з НСЗУ.
У такому випадку в оплаті праці персоналу відбуваються зміни.

Формально, частина 2 статті 8 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95 (надалі – Закон №108) до таких закладів уже не застосовується.

Отже, оплата праці працівників КНП перейде до сфери договірного регулювання, що передбачено статтею 97 КЗпП, статтями 15-16 Закону № 108, Законом України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 №3356, положеннями Генеральної угоди та відповідними галузевими і регіональними угодами.

Умови оплати праці керівників таких підприємств встановлює орган місцевого самоврядування в контракті з дотриманням норм Постанови Кабінету Міністрів України «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств» від 19.05.1999 № 859 (надалі – Постанова №859).

Постанова №859 надає право встановлювати керівникам підприємств такі виплати:

  • посадовий оклад, розмір якого залежить від середньооблікової чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік, вартості активів КНП, або чистого доходу від реалізації послуг за даними останньої річної фінансової звітності у кратності до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії згідно з додатком до постанови № 859;
  • надано право встановлювати умови, диференційовані показники та розміри преміювання за підсумками роботи;
  • доплата до посадового окладу керівника КНП за науковий ступінь, вчене звання, якщо його діяльність збігається за профілем з наявним ступенем, вченим званням. Щомісячна надбавка за стаж наукової діяльності передбачена у випадку, коли робота керівника пов’язана з науковою, науково-технічною діяльністю (10, 20, 30% від посадового окладу залежно від стажу);
  • керівникові підприємства також можуть виплачувати грошову допомогу в розмірі не більше шести посадових окладів у разі виходу на пенсію та матеріальну винагороду за ефективне управління державним майном.

Держпраці нагадує!

Відповідно до листа Мінсоцполітики від 04.09.2017 №202/0/103-17 будь-які інші види надбавок, доплат, премій, які визначені колективним договором, але не передбачені Постановою №859, керівникам державних і комунальних підприємств не виплачуються.

Якщо медичний заклад реорганізований та отримує додаткові дотації з держбюджету, процес нарахування та виплати зарплати медикам регулює також постанова КМУ «Про умови і розміри оплати праці працівників підприємств і організацій, що дотуються з бюджету» від 31.08.1997 № 948.

Публікація на сайті Управління Держпраці у Рівненській області щодо нарахування посадового окладу для директора комунального некомерційного підприємства – медичного закладу має інформаційно-роз’яснювальний характер, а не встановлює норми права.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47659

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23555

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102529

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді