КМУ постановою від 10.07.2019 № 591, затвердив у новій редакції Типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців (далі — Типовий порядок).
В цілому порядок оцінювання не змінився. Зокрема, врегулювали, в які строки та в якому порядку необхідно визначити завдання і ключові показники для оцінювання, у т. ч. у разі призначення (переведення) на посаду державної служби або виходу на роботу після відсутності на службі. Типовий порядок передбачає можливість уточнення завдань і ключових показників, але не частіше ніж раз на квартал.
Визначати результати виконання завдань будуть, як і раніше, у жовтні — грудні за період з 1 січня поточного року або з дати визначення завдань і ключових показників до дати прийняття наказу (розпорядження) про визначення результатів виконання завдань.
Результати виконання завдань не визначатимуть, а висновок не затверджуватимуть, якщо на дату прийняття наказу (розпорядження) про визначення результатів виконання завдань державний службовець:
- працюватиме на займаній посаді у звітному році з визначеними йому завданнями менше трьох місяців. Раніше держслужбовця не оцінювали, якщо він працював на посаді менше 6 місяців;
- перебуватиме у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, без збереження заробітної плати відповідно до пунктів 3 і 18 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Ця норма діяла і раніше;
- відсутній на службі у зв’язку з призовом на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняттям на військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду. Також норма була раніше;
- відсутній на службі у зв’язку з проходженням спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді відповідно до статті 77 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Цієї норми раніше не було;
- відсторонений від виконання посадових обов’язків (повноважень) у порядку, визначеному законом. Також нова обставина, коли держслужбовця не оцінюють.
Також унормовано порядок проведення оціночної співбесіди, як оцінити результати службової діяльності, якщо жодне з завдань не підлягає оцінюванню.
Типовий порядок змінив форми документів, які заповнюють при оцінюванні результатів службової діяльності державного службовця.
провідний експерт Експертус: Кадри