Право сумісників на соціальну відпустку на дітей — роз’яснення Мінсоцполітики

Законодавство не містить обмежень щодо надання працівникам-сумісникам додаткової соціальної відпустки — Мінсоцполітики

Мінсоцполітики листом від 26.06.2019 № 751/0/204-19 роз’яснило права працівників, які працюють за сумісництвом, на додаткову соціальну відпустку.

Мінсоцполітики зазначає, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою. Тому має право на оплачувану щорічну відпустку.

Калькулятор дати закінчення відпустки

В той же час, робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ст. 59 КЗпП).

Відповідно статті 19 Закону про відпустки додаткову соціальну відпустку надають:

  • жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років; або дитину з інвалідністю; або яка усиновила дитину;
  • матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи;
  • одинокій матері;
  • батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи;
  • одному із прийомних батьків.

Процитована стаття не передбачає обмежень для сумісників.

Враховуючи зазначене, Мінсоцполітики доходить висновку, що законодавство не забороняє надавати працівникам-сумісникам додаткову соціальну відпустку. Її тривалість визначають як і для основних працівників: за однією підставою — 10 календарних днів, за двома або більше — 17 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення відпустки на дітей: найпоширеніші питання

У цій статті розглянемо важливі аспекти відпусток працівників, які мають дітей. Кому доступна додаткова соціальна відпустка на дітей, вік дітей, який дає право на соціальну відпустку, особливості надання таких відпусток та їх тривалість. Які особливості застосування додаткової відпустки матері двох дітей віком до 15 років та чи передбачена законодавством додаткова відпустка на дитину інваліда? Дізнайтеся у статті.
479309

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
49009

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді