Тепер колективні договори можна подавати на повідомну реєстрацію в електронному вигляді
Кабмін змінив порядок повідомної реєстрації галузевих, міжгалузевих угод, колективних договорів та угод, змін і доповнень до них (постанова КМУ від 21.08.2019 № 768).
Новий порядок спрощує процедуру повідомної реєстрації колдоговорів. Наприклад, тепер сторони колективних договорів мають право подати на повідомну реєстрацію лише один примірник документа в паперовій формі (раніше — три) або надіслати його до органу реєстрації в електронному вигляді.
Порядок укладання колективного договору ⇗
Повідомну реєстрацію мають провести за 14 робочих днів. При цьому вам не можуть відмовити у повідомній реєстрації колективного договору, повернути його на доопрацювання, вимагати додаткові документи та встановлювати вимоги до їх оформлення.
Реєструючий орган має вести на своєму веб-сайті реєстр колективних угод (договорів), змін і доповнень до них та оновлювати його щомісяця. На сайті також мають оприлюднити текст договорів, та в разі якихось недоліків надати рекомендації щодо узгодження колдоговору з вимогами законодавства.
Якщо положення колективного договору поширюється на кілька підприємств, які підписали цей договір, перелік таких підприємств також оприлюднюють на офіційному веб-сайті реєструючого органу разом з текстом угоди.
Галина Бєлікова
експерт Експертус Кадри
Олександр Денисенкозаступник начальника відділу взаємодії з державними органами та інформаційно-аналітичного забезпечення Державної архівної служби України Колдоговір має важливе юридичне значення. Перед тим, як подати його на реєстрацію, — прошийте, щоб унеможливити підробку окремих аркушів чи додатків.
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.