Консультативно-роз’яснювальна робота Держпраці на Закарпатті: реакція підприємців та наслідки

З метою детінізації найманої праці фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області проводять консультативно-роз'яснювальну роботу серед підприємців. Цього разу відвідали один з Ужгородських ТЦ.

Консультативно-роз’яснювальна робота Держпраці на Закарпатті: реакція підприємців та наслідки

Питання тіньової зайнятості та зарплатні «у конвертах» – гостра проблема у сфері трудових відносин в Україні.

Від так з метою легалізації праці та уникнення порушення трудових прав працівників на Закарпатті Держпраці проводить профілактичні заходи.

Штрафи за порушення у сфері праці

Цього разу посадовці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці спільно з інспекторами праці Ужгородської міської ради провели профілактичний рейд в одному з торгових центрів Ужгорода.

Загалом учасники рейду відвідали з десяток торгових точок.

Реакція суб’єктів господарювання на такий візит неоднозначна. Дехто з власників крамниць на період відвідин Держпраці зачинив свої крамниці на технічну перерву. Проте були й ті, хто охоче поспілкувався з держінспекторами.

З роботодавцями говорили про порядок оформлення трудових відносин, строки виплати заробітної плати та необхідність дотримання мінімальних державних гарантій у сфері праці.

Фахівці Управління Держпраці звернули увагу фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП), що у разі використання найманої праці ФОП є роботодавцем. Відповідно має дотримуватись законодавчих норм.

Штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) складає наразі 30 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. У 2019 році цей показник становить 125 190 грн.


Начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош впевнений, що потрібно йти до людей та розповідати їм про можливі наслідки нелегального працевлаштування.

Посадовець вважає такі профілактичні бесіди дієвими у боротьбі з тіньовою зайнятістю, адже за результатами їх проведення в області збільшилась кількість застрахованих осіб.

Держпраці рекомендує не чекати візиту представників контролювального органу, а вчасно узаконити працю найманих осіб.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді