В ході інспекційного відвідування в Івано-Франківській області на фізичну особу — підприємця було накладено штраф за допуск працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин з ним. ФОП подав апеляцію. Проте суд визнав дії інспекторів законними, а постанову про накладання штрафу правомірною.

Під час інспекційного відвідування фізичної особи — підприємця, що надає послуги мобільного харчування населенню інспектор з праці виявив порушення ч.3 ст.24 КЗпП. До роботи була допущена працівниця без належного оформлення із нею трудових відносин.
Нагадуємо, що за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків передбачено штраф у 30-кратному розмірі мінімальних заробітних плат, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. У 2019 році ця сума становить 125 190 грн.
Чек-ліст обов’язкових кадрових документів для ФОП
ФОП розцінив дії інспектора з праці, як не правомірні, та звернувся з адміністративним позовом до суду із вимогою скасувати постанову.
Однак Восьмий апеляційний адміністративний суд підтвердив, що ФОП порушив вимоги законодавства про працю. Дії Управління Держпраці визнав правомірними, а позивачу відмовив у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Отже, допуск однієї працівниці без належно оформленого з нею трудового договору коштуватиме підприємцю 125 190 грн.
За матеріалами Управління Держпраці в Фвано-Франківській області
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці