В ході інспекційного відвідування в Івано-Франківській області на фізичну особу — підприємця було накладено штраф за допуск працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин з ним. ФОП подав апеляцію. Проте суд визнав дії інспекторів законними, а постанову про накладання штрафу правомірною.
Під час інспекційного відвідування фізичної особи — підприємця, що надає послуги мобільного харчування населенню інспектор з праці виявив порушення ч.3 ст.24 КЗпП. До роботи була допущена працівниця без належного оформлення із нею трудових відносин.
Нагадуємо, що за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків передбачено штраф у 30-кратному розмірі мінімальних заробітних плат, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. У 2019 році ця сума становить 125 190 грн.
Чек-ліст обов’язкових кадрових документів для ФОП
ФОП розцінив дії інспектора з праці, як не правомірні, та звернувся з адміністративним позовом до суду із вимогою скасувати постанову.
Однак Восьмий апеляційний адміністративний суд підтвердив, що ФОП порушив вимоги законодавства про працю. Дії Управління Держпраці визнав правомірними, а позивачу відмовив у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Отже, допуск однієї працівниці без належно оформленого з нею трудового договору коштуватиме підприємцю 125 190 грн.
За матеріалами Управління Держпраці в Фвано-Франківській області
Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.