Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує, що стажування передбачене законодавством тільки для певних категорій працівників. За допуск до роботи без належно оформлених трудових відносин накладається штраф у розмірі 30 МЗП за кожного працівника. Фізичну особу – підприємця оштрафовано.
Стануть у пригоді матеріали:
Управлінні Держпраці у Чернівецькій області наклало штраф на фізичну особу — підприємця (далі — ФОП), який працює у туристичній галузі за використання найманої незадекларованої праці.
Порядок прийняття на роботу 2019
Нагадуємо, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу (далі — роботодавець), та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ (ч. 3 ст. 24 КЗпП).
Підприємець не виконав жодної з двох вимог. Під час інспекційного відвідування фахівці Держпраці встановили, що працівниця перебувала нібито на стажуванні.
Увага! Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує, що проходити стажування при прийнятті на роботу законодавчо дозволяє лише певним категорій осіб, а саме:
- державні службовці (ст. 48 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII);
- студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів (ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI);
- деякі інші категорій осіб, передбачені законодавством.
З метою перевірки відповідності працівника роботі, яка доручається, може бути встановлено випробування.
У даному випадку працівниця не належала до зазначених категорій. Отже, факт її праці трактується, як допуск до роботи без належного оформлення трудового договору.
Відповідно до статті 265 КЗпП ФОП має сплатити 125 190 гривень штрафу.
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.