Це позиція Профспілки держслужбовців, яка проводить переговори з Урядом для захисту скорочуваних
Дізнайтеся, хто з працівників має перевагу залишитись на роботі при скороченні
01.11.2019 у Секретаріаті КМУ відбулась робоча нарада з питань, пов’язаних з реалізацією постанови КМУ від 19.06.2019 № 746, стосовно встановлення граничної чисельності працівників місцевих державних адміністрацій. У нараді взяли участь представники Міністерства фінансів, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Державного центра зайнятості та Профспілки працівників державних установ України.
Встигніть забронювати собі місце на тематичному вебінарі:
Зареєструватись
Від профспілки були присутні Голова Юрій Піжук та завідувач відділу правового та організаційного забезпечення Оксана Шевченко.
Нагадаємо, що під скорочення з 1 січня 2020 року потрапляють понад 18 тис працівників РДА.
Представники профспілки наголосили на першочерговому скороченні вакантних посад, що складають орієнтовно біля 44% від загальної кількості намічуваних вивільнень.
У ході наради сторони також домовились про застосування диференційованого підходу, в розрізі регіонів, в залежності від утворених ОТГ.
За інформацією Профспілки працівників
державних установ України
Час від часу в компаніях можуть ініціювати проведення структурної реорганізації, внаслідок чого можуть виводити зі штатного розпису посади осіб, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітностю та пологами, а також у відпустках для догляду за дитиною. Скорочення «декретних» посад потребує особливої уваги кадровика.
На період воєнного стану згоду профспілки на розірвання трудового договору не отримуємо. Але видавати наказ про звільнення працівників потрібно. Скачайте собі приклад його оформлення за ДСТУ 4163:2020
Роботодавець прийняв рішення скоротити чисельність чи штат працівників. Тоді на підставі згоди профспілкового органу на скорочення маєте видати наказ про звільнення працівників. П’ять правил, яких слід дотриматись при підготовці проєкту наказу про скорочення штату та зразок документу — у статті.
У разі скорочення чисельності та штату працівників один із обов’язків роботодавця — повідомити працівників про це.
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто породжує низку позовів до суду. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті