Як укладати трудові договорі з сезонними працівниками

Держпраці роз’яснює особливості сезонної роботи.


Трудові відносини при виконанні сезонних робіт регламентують стаття 7 КЗпП та Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09.1974 № 310-ІХ у частині, що не суперечить законодавству України.

Сезонні роботи перелічені у Списку сезонних робіт і сезонних галузей, затвердженому Постановою КМУ від 28.03.1997 № 278. Тривалість таких робіт не має перевищувати шести місяців. Тобто, трудовий договір на виконання сезонних робіт є різновидом строкового трудового договору. Його укладають на строк, який не перевищує тривалості сезону.

Як укладати трудові договорі з сезонними працівниками

Прийняття на роботу за строковим трудовим договором

Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює, що роботодавець зобов’язаний попередити працівника та зазначити в наказі (розпорядженні) про прийняття про сезонний характер роботи. При укладенні трудового договору на сезонні роботи випробування не встановлюють.

Звільняють сезонних працівників, як і строковиків, у зв’язку із закінченням строку трудового договору за пунктом 2 статті 36 КЗпП. Якщо роботодавець не звільнить працівника після закінчення сезонної роботи, його трудовий договір буде вважатися таким, що укладений на не визначений строк.

Однак, сезонник має право звільнитися й за власним бажанням на умовах статті 39 КЗпП. Попередити роботодавця він має всього за три дні.

Як укладати трудові договорі з сезонними працівникамиДізнайтеся, коли і в якому розмірі виплачується вихідна допомога сезонним працівникам

Управління Держпраці звертає увагу, що роботодавець має право звільнити працівника-сезонника з власної ініціативи у разі:

  • оголошення простою з причин виробничого характеру на строк понад два тижні чи скорочення робіт на цьому підприємстві;
  • тимчасової непрацездатності працівника більше, ніж один місяць.

За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: особливості укладення

Одним із видів трудового договору є трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Прийняття на роботу з нефіксованим трудовим договором передбачає низку особливостей. Що має містити заява про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок її заповнення? Чи приймається наказ про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок такого наказу? Усе про трудовий договір з нефіксованим робочим часом, алгоритм укладення та реалізації, читайте у статті.
15960

Прийняття на роботу неповнолітніх

Праця неповнолітніх осіб — нині актуальна тема. Працевлаштування неповнолітніх в Україні та особливості звільнення неповнолітніх з роботи хоч і регулюються законодавством, однак лишають низку питань для роботодавців. Способи працевлаштування неповнолітніх, тривалість відпустки для неповнолітніх, дозвіл на працевлаштування неповнолітніх, додаткові підстави звільнення для неповнолітніх, про все це — у статті
12300

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2024.
122306

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору 2024.
254495

Різниця між трудовим та цивільно-правовим договором

Трудовий договір та цивільно правова угода — два види договорів, що найчастіше укладаються між роботодавцем та працівником. Вони мають ряд важливих відмінностей, які впливають на права та обов’язки сторін, а також на порядок припинення відносин. У цій статті ви знайдете основні відмінності між трудовим та цивільно-правовим договором а також корисні поради щодо того, що краще обрати трудовий чи цивільно-правовий договір
2200

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді