Трудові відносини при виконанні сезонних робіт регламентують стаття 7 КЗпП та Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09.1974 № 310-ІХ у частині, що не суперечить законодавству України.
Сезонні роботи перелічені у Списку сезонних робіт і сезонних галузей, затвердженому Постановою КМУ від 28.03.1997 № 278. Тривалість таких робіт не має перевищувати шести місяців. Тобто, трудовий договір на виконання сезонних робіт є різновидом строкового трудового договору. Його укладають на строк, який не перевищує тривалості сезону.
Прийняття на роботу за строковим трудовим договором
Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює, що роботодавець зобов’язаний попередити працівника та зазначити в наказі (розпорядженні) про прийняття про сезонний характер роботи. При укладенні трудового договору на сезонні роботи випробування не встановлюють.
Звільняють сезонних працівників, як і строковиків, у зв’язку із закінченням строку трудового договору за пунктом 2 статті 36 КЗпП. Якщо роботодавець не звільнить працівника після закінчення сезонної роботи, його трудовий договір буде вважатися таким, що укладений на не визначений строк.
Однак, сезонник має право звільнитися й за власним бажанням на умовах статті 39 КЗпП. Попередити роботодавця він має всього за три дні.
Дізнайтеся, коли і в якому розмірі виплачується вихідна допомога сезонним працівникам
Управління Держпраці звертає увагу, що роботодавець має право звільнити працівника-сезонника з власної ініціативи у разі:
- оголошення простою з причин виробничого характеру на строк понад два тижні чи скорочення робіт на цьому підприємстві;
- тимчасової непрацездатності працівника більше, ніж один місяць.
За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області