Як укладати трудові договорі з сезонними працівниками

Держпраці роз’яснює особливості сезонної роботи.


Трудові відносини при виконанні сезонних робіт регламентують стаття 7 КЗпП та Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09.1974 № 310-ІХ у частині, що не суперечить законодавству України.

Сезонні роботи перелічені у Списку сезонних робіт і сезонних галузей, затвердженому Постановою КМУ від 28.03.1997 № 278. Тривалість таких робіт не має перевищувати шести місяців. Тобто, трудовий договір на виконання сезонних робіт є різновидом строкового трудового договору. Його укладають на строк, який не перевищує тривалості сезону.

Як укладати трудові договорі з сезонними працівниками

Прийняття на роботу за строковим трудовим договором

Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює, що роботодавець зобов’язаний попередити працівника та зазначити в наказі (розпорядженні) про прийняття про сезонний характер роботи. При укладенні трудового договору на сезонні роботи випробування не встановлюють.

Звільняють сезонних працівників, як і строковиків, у зв’язку із закінченням строку трудового договору за пунктом 2 статті 36 КЗпП. Якщо роботодавець не звільнить працівника після закінчення сезонної роботи, його трудовий договір буде вважатися таким, що укладений на не визначений строк.

Однак, сезонник має право звільнитися й за власним бажанням на умовах статті 39 КЗпП. Попередити роботодавця він має всього за три дні.

Як укладати трудові договорі з сезонними працівникамиДізнайтеся, коли і в якому розмірі виплачується вихідна допомога сезонним працівникам

Управління Держпраці звертає увагу, що роботодавець має право звільнити працівника-сезонника з власної ініціативи у разі:

  • оголошення простою з причин виробничого характеру на строк понад два тижні чи скорочення робіт на цьому підприємстві;
  • тимчасової непрацездатності працівника більше, ніж один місяць.

За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71750

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30794

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді