Голова НАДС зауважив, що на держслужбі зарплата непрозора, докручується надбавками і стимулює не те, що потрібно. «У нас є купа всіляких надбавок за вислугу років, за ранг, тобто, ми самі більше платимо не за результат, а за те, що людина довго сидить на держслужбі. Це просто якась нісенітниця. Давайте не будемо платити людям за те, що вони сидять, давайте платити за те, що вони роблять», — наголосив Стародубцев.
Стародубцев додав, що держава не повинна платити стільки ж, скільки платять на ринку, але важливо зарплати на держслужбі хоча б зіставити з ринковими.
Мінімальна заробітна плата та мінімальний оклад 2020
«Нам необхідно зробити модель категоризації посад. Нам потрібно зрозуміти, що це головний фахівець, це економіст, це юрист, а це айтішник, і порівнювати їх тоді з різними ринками. Бо на сьогодні це просто «головний спеціаліст», і ми не знаємо, хто він, ми просто встановлюємо йому 9 тис. грн окладу. З такою логікою ми не знайдемо хороших людей», — сказав голова НАДС.
Дізнайтеся, як правильно вести особові справи державних службовців
Нагадаємо, що з 01.01.2019 мінімальний розмір посадового окладу у держорганах найнижчого рівня становитиме не менше двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це вимога Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 19.09.2019 № 117-IX.
Нині завершується обговорення проєкту постанови КМУ «Про умови оплати праці працівників державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу». Йдеться про оплату праці працівників патронатних служб в державних органах, та працівників, які виконують функції з обслуговування. Для кожної із посад буде діяти коефіцієнти співвідношень до мінімального розміру посадового окладу.