Компенсація роботодавцям за створення робочих місць 2019

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Київський міський центр зайнятості працевлаштував у 1,3 раза більше безробітних, ніж торік. Роботодавці отримали відповідні компенсації від КМЦЗ.

Компенсація роботодавцям за створення робочих місць 2019

Кадрові звіти — 2020

Протягом січня — листопада 2019 за направленнями Київського міського центру зайнятості працевлаштовано 222 безробітних. Зокрема, 66 — особи, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та 156 — працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності:
в переробній промисловості,

  • транспорті,
  • торгівлі,
  • готельно-ресторанному бізнесі,
  • професійній,
  • науковій та технічній діяльності,
  • інформації та телекомунікаціях.
➤➤ Зарплатні новації: Президент підписав закон про держбюджет, а КМУ погодив відв’язку розміру штрафів від прожиткового мінімуму


Роботодавці у свою чергу отримали компенсацією витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич наголошує: «Щомісячне відшкодування роботодавцям нарахованого та сплаченого ними єдиного внеску за працевлаштованих за направленням служби зайнятості безробітних є одним із напрямків їх стимулювання до створення нових робочих місць».

Згідно з Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI для роботодавців зі сплати ЄСВ передбачені такі пільги:

  • компенсація 50% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців створював нові робочі місця, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця виплачував працівникові зарплату в розмірі не менше 3-х мінімальних зарплат;
  • компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцям, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, направлених центром зайнятості. Строк виплати компенсації — протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного;
  • компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років безробітних, направлених центром зайнятості, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Строк виплати компенсації — протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного.

Київський міський центр зайнятості нагадує, що у 2018 році до Порядку компенсації роботодавцям 50% витрат на ЄСВ були внесені зміни. Зокрема, були передані повноваження щодо компенсування роботодавцям 50% витрат ЄСВ на нові робочі місця від Пенсійного фонду України до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За інформацією відділу інформаційної роботи Київського міського центру зайнятості

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5204

Зразок заяви про прийняття на роботу

Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
468301

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
34196

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді