Уряд планує скасувати «зарплатне рабство» в Україні

За законом працівник сам обирає, в якому банку отримувати заробітну плату. На практиці ж в Україні роботодавці ставлять працівників перед фактом, в якій установі та у якому вигляді вони отримуватимуть зарплатню. Кабмін реформує порядок виплати зарплат у 2020 році.

Уряд планує скасувати «зарплатне рабство» в Україні

Мінімальна заробітна плата 2020

Міністр КМУ Дмитро Дубілет анонсував на своїй сторінці у Facebook проект, який дозволить працівникам самостійно обирати, в якому банку отримувати зарплату, не додаючи при цьому клопотів бухгалтерії підприємства.

За словами Дмитра Дубілета ініціювала зміни Міністр фінансів Оксана Маркарова.

Не секрет, що в Україні існують «зарплатні проекти». Це коли підприємство і банк домовляються про виплату зарплати, не питаючи думки співробітників. Їм просто вказують, на картку якого банку вони будуть отримувати гроші.

Пан міністр пояснив, як має відбуватися за законом, та як отримують зарплати у Європі.

На сьогодні, якщо в Україні працівник обирає відмінний від корпоративного банк для отримання зарплатні, бухгалтери вимушені формувати окремі платіжки. Тому працівникам частіше взагалі не дають права вибору.

Уряд планує скасувати «зарплатне рабство» в УкраїніДізнайтеся, які нові зміни в КЗпП запланувала Верховна Рада

Головна ідея змін — зробити, як у Європі.

Дмитро Дубілет пояснив, що працівник вказуватиме бухгалтеру свій IBAN, тобто міжнародний номер банківського рахунку відповідно до стандарту № 13616 Міжнародної організації зі стандартизації ISO і Європейського комітету з банківських стандартів ECBS.

Нагадуємо, що відкривати нові рахунки клієнтам відповідно до вимог стандарту IBAN в Україні почали з 5 серпня 2019 року.

Бухгалтер, у свою чергу, формуватиме стандартну відомість для всіх співробітників, незалежно від банку. Надалі банк, який обслуговує підприємство, автоматично розподілятиме гроші, куди необхідно.

Пан міністр зазначив, що для впровадження проекту банкам потрібно буде зробити деякі доопрацювання у своїх системах.

Можливо буде створено гарячу лінію, куди українці зможуть скаржитися, якщо їм відмовлятимуть у виборі банку.

Дмитро Дубілет наголосив: «Проект важливий, оскільки, з одного боку, українці отримають більше свободи і краще сервіс. З іншого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися за рахунок підвищення конкуренції».

Проект планують запровадити вже у 2020 році.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6970

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48003

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24678

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107103

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251423

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді