Строковика можна звільняти під час відпустки чи хвороби

Роз’яснення Управління Держпраці у Полтавській області.
Строковика можна звільняти під час відпустки чи хвороби


Строковий трудовий договір (далі — СТД) укладають, якщо трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавством (ч. 2 ст. 23 КЗпП). Якщо СТД уклали безпідставно, його строковий характер вважатиметься неправомірним.

Топ-5 запитань кадровиків про строковий договір

Працівник, з яким укладено СТД, має такі ж права, як і працівник за безстроковим трудовим договором.

Строк договору встановлюють за погодженням сторін. Його можна визначати конкретним терміном, або часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівника з відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і для догляду за дитиною). У наказі (розпорядженні) про укладання СТД обов’язково зазначають про його строковий характер.

Строковика можна звільняти під час відпустки чи хворобиДізнайтеся, як прийняти за строковим трудовим договором, щоб не вскочити в судовий спір

При укладанні СТД працівник погоджується працювати певний строк, тому звільнитися за власним бажанням він може лише за наявності поважних причин.

СТД розривають у зв’язку із закінченням строку його дії на підставі пункту 2 статті 36 КЗпП. При цьому працівник не повинен писати заяву — він погодився на певний строк при працевлаштуванні та ознайомленні з наказом про прийняття на роботу. Роботодавець, в свою чергу, не зобов’язаний попереджати працівника про закінчення СТД та звільнення.

Строковика можна звільняти під час відпустки чи хворобиКолеги запитують, як продовжити строковий договір і коли це можна робити

Держпраці звертає увагу, що звільнити працівника за пунктом статті 36 КЗпП роботодавець може й під час відпустки, й під час тимчасової непрацездатності, оскільки розірвання СТД не є ініціативою роботодавця. Днем звільнення вважають останній день роботи, визначений у трудовому договорі.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125226

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59481

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113327

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14231

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді