#Команда_ДСЗ нагадує про підстави та розмір вихідної допомоги.
Державна служба зайнятості (далі — ДСЗ) радить роботодавцям дотримуватись законодавчих норм при звільненні працівників.
ДСЗ нагадує, що при звільненні на підставах пункту 6 статті 36, статей 38 і 39, пунктів 1, 2, 6 статті 40, пункту 5 статті 41 Кодексу законів про працю роботодавець має в обов’язковому порядку виплатити працівнику вихідну допомогу.
Вихідна допомога при звільненні: кому і скільки ⇗⇗⇗
Мінімальний розмір вихідної допомоги при звільненні передбачає стаття 44 КЗпП. Однак, в колективному договорі можна передбачити збільшення її розміру. Вихідну допомогу разом із зарплатою та компенсацією за невикористані дні відпустки, належними працівнику при звільненні, роботодавець має виплатити в день звільнення (ст. 116 КЗпП).
Невже дні невикористаних відпусток за попередні роки «згорять» після набрання чинності Закону «Про працю»
Правильно визначить мінімальний розмір вихідної допомоги допоможе онлайн сервіс.
⇛ Розрахувати ⇚
За інформацією Державної служби зайнятості
Вихідна допомога виплачується у випадках, визначених статтею 44 Кодексу законів про працю України (КЗпП), а також при звільненні сезонних працівників
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
Ситуація з практики: зовнішнього сумісника звільняють у зв’язку зі скороченням з організації недержавної форми власності. Чи виплачувати вихідну допомогу у разі такого звільнення?
Одноразову грошову допомогу в розмірі 10 місячних посадових окладів за наявності не менше 10 років стажу на посадах в органах місцевого самоврядування чи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців наразі не виплачують.
Про те, що при звільнення працівнику слід виплатити зароблену заробітну плату та компенсувати невикористану відпустку — відомо всім. Але це не все. За певних підстав звільнення держава гарантує ще й виплату вихідної допомоги. Розглянемо, хто та в якому розмірі може розраховувати на виплати після звільнення.