Уряд постановою від 29.03 2020 № 241 уніс зміни до постанови КМУ від 11.03.2020 № 211.
Особи, які мали контакт з хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, або хворіють на зазначену хворобу та не потребують госпіталізації, є особами, що потребують самоізоляції.
Як оформити самоізоляцію працівника під час карантину
Лікуючий лікар хворого на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, самостійно визначає строк самоізоляції хворого та осіб, які потребують самоізоляції внаслідок контакту з хворим, на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, відвідування громадських місць. Їм дозволено відвідувати у невідкладних випадках місця торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та заклади охорони здоров’я. Умова ― хворий має використовувати засоби індивідуального захисту та дотримуватись відстані не менш як 1,5 метра.
Уряд продовжив карантин: що доведеться робити кадровику
Особи, що відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді, вважаються такими, що мали контакт з хворим на зазначену хворобу, і підлягають обов’язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціалізованих закладах, які визначають Київська міська, обласні державні адміністрації. Виняток — водії та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.
Дізнайтеся, як компенсуватимуть зарплату працівникам, які самоізолювались як потенційні носії вірусу
КМДА та ОДА мають забезпечити облаштування спеціалізованих закладів для організації обсервації (ізоляції), транспортування до них осіб, що потребують обсервації (ізоляції), медичне спостереження за ними. Утім наскільки це зараз актуально, якщо станом на 21:00 в Україну вже повернулось 144 тис чоловік, які поїхали додому, а не в обсервацію.
До 05.04.2020 Мінцифри має розробити та впровадити електронний сервіс для проведення моніторингу додержання особами самоізоляції та/або обсервації.
провідний експерт Експертус: Кадри