Як виживають під час карантину працівники в Європі

Профспілки різних держав ведуть переговори з роботодавцями та національними урядами, щоб працівники постраждалі від кризи, викликаної пандемією коронавірусу, й надалі отримуватли до 100% своєї звичайної заробітної плати.

Як виживають під час карантину працівники в Європі

ТЕМАТИЧКА: Робота під час карантину через коронавірус ⇗

Заступник генерального секретаря Європейскої конфедерації профсоюзів (далі — ЄКП) Естер Лінч наголосила: «Профспілки по всій Європі працюють, щоб людям не довелося вибирати між безпекою та оплатою рахунків під час коронавірусної кризи.

Доречні заходи із захисту заробітної плати та зайнятості також допоможуть забезпечити, щоб перед Європою не постала перспектива чергової руйнівної економічної кризи на додаток до надзвичайної ситуації в сфері охорони здоров'я.

Уряди, які ще не вжили таких заходів, повинні слідувати прикладам, встановленим по всій Європі, і разом з профспілками домовитися про заходи, які захистять благополуччя працівників та здоров'я населення.

Лідери ЄС повинні забезпечити наявність коштів для захисту працівників та економіки шляхом випуску спеціальних облігацій з низькою процентною ставкою та призупинення своїх економічних рекомендацій для країн-членів».

Згідно з дослідження Європейського профспілкового інституту, проведеного на замовлення ЄКП, у 18 країнах ЄС, Норвегії та Великобританії вжиті заходи для захисту робочих місць та заробітної плати працівників, які тимчасово припинили роботу чи працюють скорочений робочий час.

Однак у Хорватії, яка в наразі головує в Раді ЄС, пропонують обмежити трудові та соціальні права. Прем'єр-міністру країни ЄКП вже направила лист, в якому рішуче засудила такі кроки.

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

Домовленості між урядом та профспілками в інших державах:

КраїнаДомовленість
Австрія

Профспілки, роботодавці та уряд домовилися про схему скороченого робочого часу, згідно з якою найменш оплачувані працівники отримуватимуть 90% від своєї звичайної зарплати, працівники із середніми заробітками – 85%, а працівники з високими доходами – 80%.

Нідерланди

Врахувавши чимало пропозицій профспілок щодо збереження робочих місць та доходів працівників, уряд Нідерландів оголосив тримісячну схему, згідно з якою працівники збережуть свій повний дохід, а компанії, залежно від втрат обороту, отримують отримуватимуть від держави допомогу у розмірі до 90% фонду заробітної плати. Ця схема поширюється також на тимчасових та контрактних працівників.

Данія

Профспілки, роботодавці та уряд домовилися про тимчасову схему субсидування заробітної плати для компаній, які постраждали від кризи. Уряд профінансує 75% заробітної плати, але не більше 23 000 данських крон (близько 3000 євро), якщо компанія утримається від скорочення працівників і вони отримуватимуть свою місячну заробітну плату в повному обсязі.

Румунія

Профспілки взяли участь в роботі урядової робочої групи, яка погодила, що працівники продовжуватимуть отримувати дві третини своєї нормальної заробітної плати, якщо вони не можуть працювати, чи тимчасово припинили працювати.

Великобританія

Після переговорів з профспілками уряд погодився відшкодувати 80% заробітної плати, але не більше 2500 фунтів стерлінгів, для тих працівників, які в іншому випадку будуть звільнені.

За інформацією Федерації профспілок України

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47645

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23517

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102399

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249149

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді