МОН роз’яснило, як перевести педагогічних працівників пенсійного віку на строкові трудові договори

Звільняєте лише тих працівників, які відмовились укласти строковий трудовий договір. З іншими педпрацівниками трудовий договір продовжуєте на нових умовах.

МОН роз’яснило, як перевести педагогічних працівників пенсійного віку на строкові трудові договори

МОН (лист від 08.04.2020 № 1/9-201) роз’яснило, як перевести педагогічних працівників, які отримують пенсію за віком, з безстрокових трудових договорів на строкові.

Алгоритм переведення керівників закладів середньої освіти на строкові трудові договори

До 01.07.2020 керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, та одночасно укласти з ними трудові договори строком на один рік. Якщо педпрацівник не згоден змінити умови трудового договору, його звільняють за пунктом 9 частини першої статті 36 КЗпП. Після закінчення строку трудового договору з такими педпрацівниками можна укладати строкові трудові договори відповідно до абзацу третього частини другої статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (далі — Закон № 463).

МОН наголошує, що Закон № 463 передбачає не «звільнення» педагогічних працівників, яким виплачують пенсію за віком, а визначає механізм їх переведення з безстрокових трудових договорів на строкові на один рік. В подальшому з такими працівниками можна укладати нові договори строком від 1 до 3 років (абз. 3 ч. 2 ст. 22 Закону № 463). Закон № 463 не обмежує кількість переукладення таких договорів. Педпрацівника, який отримує пенсію за віком, можна звільнити до 01.07.2020 лише якщо він не бажає продовжувати свою педагогічну діяльність за строковим трудовим договором.

МОН рекомендує повідомити працівника про його переведення на строковий трудовий договір не пізніше ніж за два місяці до дня видання наказу про його переведення. Граничний строк повідомлення ― 30.04.2020. Повідомте будь-яким зручним і доступним способом. Можете надіслати на адресу педпрацівника рекомендований лист з повідомленням про вручення. Наказ про переведення видайте, якщо отримаєте згоду працівника на продовження трудових відносин на умовах строкового трудового договору.

МОН роз’яснило, як перевести педагогічних працівників пенсійного віку на строкові трудові договориКоли строковий договір продовжується, а строковик не набуває статусу постійного працівника

Якщо педпрацівник до 01.07.2020 не надасть згоди на продовження трудових відносин на умовах строкового трудового договору, керівник закладу освіти звільняє його на підставі пункту 9 частини першої статті 36 КЗпП у зв’язку з відмовою продовжувати трудові відносини на умовах строкового трудового договору.

МОН також нагадує, педпрацівника, який досяг пенсійного віку та отримав пенсію за віком, керівник закладу освіти має перевести з безстрокового трудового договору на строковий.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

image23

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30848

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
37654

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
117409

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
238770

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
27739

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді