Держпраці роз'яснила, як перевести педагогів-пенсіонерів на строкові трудові договори

Дотримайте алгоритму переведення.

Держпраці роз'яснила, як перевести педагогів-пенсіонерів на строкові трудові договори

Зміна істотних умов праці як підстава для звільнення

Законом «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (далі — Закон № 463) передбачено, що педпрацівників державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачують пенсію за віком, необхідно перевести із безстрокових трудових договорів на строкові. Така вимога пункту 2 частини 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 463.

Тобто, до 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, та запропонувати їм укласти трудові договори строком на один рік.

У разі незгоди на продовження трудових відносин на умовах строкового трудового договору, педагога-пенсіонера слід звільнити за пунктом 9 частини першої статті 36 КЗпП.

ГУ Держпраці в Одеській області наголошує, що повідомлення працівника про заплановану зміну умов укладеного з ним безстрокового трудового договору з пропозицією продовжувати роботу в умовах строкового трудового договору — це попередження про зміну істотних умов праці.

Відповідно до ч.3 ст. 32 КЗпП, про зміну істотних умов праці працівника необхідно повідомити не пізніше ніж за два місяці, тобто до 30.04.2020 року.

Повідомлення з пропозицією укласти строковий трудовий договір доцільно зробити у письмовій формі.

Держпраці наголошує: 30 квітня — останній день повідомлення педагогів-пенсіонерів про переведення на строкові договориЗразок повідомлення з пропозицією укласти строковий трудовий договір

Мінімальний двомісячний термін попередження передбачений законодавством задля того, щоб працівник, мав змогу знайти собі іншу роботу, якщо не згоден працювати за новими умовами.

Згода педагога на подальшу роботу за строковим трудовим договором – обов’язкова. Її педагог висловлює одним із трьох способів:

Додержання письмової форми трудового договору у такому випадку не є обов’язковим.

Педпрацівники, які до 01.07.2020 р. письмово відмовилися працювати за строковим трудовим договором, або взагалі не відповіли на пропозицію, директор звільняє на підставі п.9 ч. 1 ст.36 КЗпП, — «з підстав, передбачених іншими законами».

Держпраці інформує, що це не самостійна підстава, вона відсилає до інших законів. Тому у наказі про звільнення і в трудовій книжці кадровики посилатимуться на п. 9 ч. 1 ст.36 КЗпП і на п. 2 ч. 3 розділу Х Закону № 463.

Держпраці наголошує: 30 квітня — останній день повідомлення педагогів-пенсіонерів про переведення на строкові договориЧи вносити до трудової книжки запис про переведення на строковий договір

Оскільки директор припиняє трудовий договір із педагогом на вимогу Закону № 463, а не звільняє з власної ініціативи, законодавством не передбачено виплату вихідної допомоги.

Держпраці додає, що на цих же підставах не потрібна згода профспілки на звільнення; можна звільнити працівника в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Як припинити дію колдоговору

Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
4713

Зміна істотних умов трудового договору

Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.
8464

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75401

Спрощені трудові відносини

Спрощений режим трудових відносин наразі можна застосовувати тільки на час воєнного стану. Водночас зміни, запроваджені відповідним законом, внесені до КЗпП.  Припускаємо, що законодавці планують, щоб роботодавці з працівниками перейшли до індивідуального регулювання трудових відносин. Хто може застосовувати спрощений режим? Як укладати трудовий договір й оплачувати працю працівників,  — роз’яснюємо у статті
7366

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: особливості укладення

Одним із видів трудового договору є трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Прийняття на роботу з нефіксованим трудовим договором передбачає низку особливостей. Що має містити заява про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок її заповнення? Чи приймається наказ про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок такого наказу? Усе про трудовий договір з нефіксованим робочим часом, алгоритм укладення та реалізації, читайте у статті.
16826

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді