Яку відпустку можна продовжити чи перенести
Державні гарантії та відносини, пов’язані з відпусткою, регулюють Конституція України, Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), Кодекс законів про працю України, інші закони та нормативно-правові акти України.
Щорічна відпустка працівника повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі його тимчасової непрацездатності, засвідченої у встановленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки).
УВАГА: МОЗ змінив інструкцію про видачу лікарняних
У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог статті 12 Закону про відпустки.
ГУ Держпраці у Донецькій області наголошує, що питання продовження або перенесення невикористаної відпустки вирішується за погодженням між працівником та роботодавцем.
Надання невикористаної частини відпустки відразу після одужання працівника чи перенесення її на інший період провадиться шляхом видання відповідного наказу, на підставі листка тимчасової непрацездатності працівника та його заяви.
Держпраці нагадує, що роботодавець також має внести зміни до графіка відпусток на відповідний рік.
За інформацією ГУ Держпраці у Донецькій області