Працівник захворів під час відпустки: чи зобов’язаний роботодавець автоматично продовжити строк відпочинку працівника

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Держпраці роз'яснює, хто саме вирішує питання продовження та перенесення відпустки.

Чи зобов’язаний роботодавець автоматично продовжити відпустку працівника, який захворів протягом її використання, — роз'яснення Держпраці

Яку відпустку можна продовжити чи перенести

Державні гарантії та відносини, пов’язані з відпусткою, регулюють Конституція України, Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), Кодекс законів про працю України, інші закони та нормативно-правові акти України.

Щорічна відпустка працівника повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі його тимчасової непрацездатності, засвідченої у встановленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки).

Працівник захворів під час відпустки: чи зобов’язаний роботодавець автоматично продовжити строк відпочинку працівникаУВАГА: МОЗ змінив інструкцію про видачу лікарняних

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог статті 12 Закону про відпустки.

ГУ Держпраці у Донецькій області наголошує, що питання продовження або перенесення невикористаної відпустки вирішується за погодженням між працівником та роботодавцем.

Надання невикористаної частини відпустки відразу після одужання працівника чи перенесення її на інший період провадиться шляхом видання відповідного наказу, на підставі листка тимчасової непрацездатності працівника та його заяви.


Держпраці нагадує, що роботодавець також має внести зміни до графіка відпусток на відповідний рік.

За інформацією ГУ Держпраці у Донецькій області

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50062

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8967

Оформлення компенсації відпустки: зразок та наказ

За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
22584

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
91083

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
152642

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді