Працівник захворів під час відпустки: чи зобов’язаний роботодавець автоматично продовжити строк відпочинку працівника

Держпраці роз'яснює, хто саме вирішує питання продовження та перенесення відпустки.

Чи зобов’язаний роботодавець автоматично продовжити відпустку працівника, який захворів протягом її використання, — роз'яснення Держпраці

Яку відпустку можна продовжити чи перенести

Державні гарантії та відносини, пов’язані з відпусткою, регулюють Конституція України, Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), Кодекс законів про працю України, інші закони та нормативно-правові акти України.

Щорічна відпустка працівника повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі його тимчасової непрацездатності, засвідченої у встановленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки).

Працівник захворів під час відпустки: чи зобов’язаний роботодавець автоматично продовжити строк відпочинку працівникаУВАГА: МОЗ змінив інструкцію про видачу лікарняних

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог статті 12 Закону про відпустки.

ГУ Держпраці у Донецькій області наголошує, що питання продовження або перенесення невикористаної відпустки вирішується за погодженням між працівником та роботодавцем.

Надання невикористаної частини відпустки відразу після одужання працівника чи перенесення її на інший період провадиться шляхом видання відповідного наказу, на підставі листка тимчасової непрацездатності працівника та його заяви.


Держпраці нагадує, що роботодавець також має внести зміни до графіка відпусток на відповідний рік.

За інформацією ГУ Держпраці у Донецькій області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка за роботу за комп’ютером: розрахуйте тривалість правильно

Майже всі офісні працівники, так звані «білі комірці», працюють із комп’ютером. Як визначити, кому з працівників і якої тривалості слід надавати щорічну додаткову відпустку за роботу на комп’ютері? Чи потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці? Як вести облік часу, відпрацьованого на комп’ютері? Чи обов’язково, взагалі, надавати працівникам таку відпустку?
98516

Графік відпусток: бланк та зразок оформлення

Бланк графіку відпусток — це документ, який дозволяє організації планувати і контролювати відпустки працівників протягом року. Щоб дізнатися, що передбачає графік відпусток (рекомендована форма), читайте цю статтю.
62580

Тривалість щорічної основної відпустки після відпустки для догляду за дитиною

До кадровиків звернулась працівниця, яка щойно приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною, з проханням роз’яснити скільки невикористаних днів щорічної відпустки у неї залишилося до «декрету» і чому саме стільки? Щоб відповісти на ці запитання кадровик має знати, які саме періоди зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання щорічної відпустки, та правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки.
68357

Оформлення наказу про відпустку на Свято першого дзвоника 2024

Працівник хоче взяти відгул 1 вересня (цьогоріч Свято першого дзвоника припадає на 2 вересня) — дитина йде до школи. Директор не заперечує. Як оформити відпустку матері першокласника? Є варіанти: надати щорічну відпустку або відпустку без збереження зарплати
18358

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді