Держпраці уважає, що закуповувати маски для працівників має роботодавець

Забезпечувати працівників засобами індивідуального та колективного захисту в умовах карантину — обов’язково.

Держпраці уважає, що закуповувати маски для працівників має роботодавець

⇛ Наказ про видавання масок ⇚

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: виробничий процес на підприємствах, в установах, організаціях під час карантину має відбуватися із повним забезпеченням працівників засобами індивідуального та колективного захисту.

Роботодавець зобов’язаний безоплатно забезпечити працівників:

  • засобами індивідуального захисту (ЗІЗ),
  • мийними,
  • антисептичними,
  • дезінфекційними засобами.

Працівники мають бути проінформовані про небезпеку COVID-19 та профілактичні заходи щодо запобігання зараженню, інформація про які розміщена на офіційному сайті МОЗ.

Як вберегтися від шкірних хвороб, що спричиняє захисна маска

Роботодавець також зобов’язаний організувати максимально безпечне доправлення працівників до місця роботи та у зворотному напрямку тощо.

Додатково Держпраці нагадує про необхідність дотримання статті 8 Закону України «Про охорону праці».

Зокрема, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, теж повинні бути забезпечені зазначеними засобами захисту.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити своїм коштом придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

У випадку передчасного зношення ЗІЗ, не з вини працівника, роботодавець зобов'язаний замінити їх своїм коштом.

Якщо працівник придбав спецодяг, інші засоби індивідуального захисту, мийні та знешкоджувальні засоби за власний кошт, роботодавець зобов'язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

Держпраці нагадує, що згідно з колективним договором роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникам певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цих працівника вимагають їх застосування.

За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
49

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16342

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126409

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді