Держпраці уважає, що закуповувати маски для працівників має роботодавець

Забезпечувати працівників засобами індивідуального та колективного захисту в умовах карантину — обов’язково.

Держпраці уважає, що закуповувати маски для працівників має роботодавець

⇛ Наказ про видавання масок ⇚

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: виробничий процес на підприємствах, в установах, організаціях під час карантину має відбуватися із повним забезпеченням працівників засобами індивідуального та колективного захисту.

Роботодавець зобов’язаний безоплатно забезпечити працівників:

  • засобами індивідуального захисту (ЗІЗ),
  • мийними,
  • антисептичними,
  • дезінфекційними засобами.

Працівники мають бути проінформовані про небезпеку COVID-19 та профілактичні заходи щодо запобігання зараженню, інформація про які розміщена на офіційному сайті МОЗ.

Як вберегтися від шкірних хвороб, що спричиняє захисна маска

Роботодавець також зобов’язаний організувати максимально безпечне доправлення працівників до місця роботи та у зворотному напрямку тощо.

Додатково Держпраці нагадує про необхідність дотримання статті 8 Закону України «Про охорону праці».

Зокрема, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, теж повинні бути забезпечені зазначеними засобами захисту.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити своїм коштом придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

У випадку передчасного зношення ЗІЗ, не з вини працівника, роботодавець зобов'язаний замінити їх своїм коштом.

Якщо працівник придбав спецодяг, інші засоби індивідуального захисту, мийні та знешкоджувальні засоби за власний кошт, роботодавець зобов'язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

Держпраці нагадує, що згідно з колективним договором роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникам певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цих працівника вимагають їх застосування.

За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді