⇛ Аудит трудових книжок перед скануванням: з чого почати ⇚
Мінсоцполітики (лист від 13.11.2019 № 154/0/205-19) нагадало, що порядок ведення трудових книжок регламентує наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).
Трудові книжки ведуть на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п’ять днів, у т. ч. осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств, селянських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню (п. 1.1 Інструкції № 58).
Роботу за сумісництвом, оформлену в установленому порядку, в трудовій книжці зазначають окремим порядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадять за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом (п. 2.14 Інструкції № 58).
Довідка з місця роботи за сумісництвом
Педагогічна діяльність — інтелектуальна, творча діяльність педагогічного (науково-педагогічного) працівника або самозайнятої особи у формальній та/або неформальній освіті, спрямована на навчання, виховання та розвиток особистості, її загальнокультурних, громадянських та/або професійних компетентностей (Закон України «Про освіту»).
Інструкція № 58 не передбачає можливості вносити записи до трудової книжки працівників про здійснення ними педагогічної роботи, якщо вони не перебувають на посаді педпрацівника.
провідний експерт Експертус: Кадри