Чи вносити в трудову книжку запис про педагогічну діяльність? Роз’яснює Мінсоцполітики

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Якщо педагог викладає в закладі освіти без зайняття посади, в трудову книжку запис про педагогічну діяльність не вносять.

Чи вносити в трудову книжку запис про педагогічну діяльність? Роз’яснює Мінсоцполітики

⇛ Аудит трудових книжок перед скануванням: з чого почати ⇚

Мінсоцполітики (лист від 13.11.2019 № 154/0/205-19) нагадало, що порядок ведення трудових книжок регламентує наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).

Трудові книжки ведуть на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п’ять днів, у т. ч. осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств, селянських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню (п. 1.1 Інструкції № 58).

Роботу за сумісництвом, оформлену в установленому порядку, в трудовій книжці зазначають окремим порядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадять за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом (п. 2.14 Інструкції № 58).

Довідка з місця роботи за сумісництвом

Педагогічна діяльність — інтелектуальна, творча діяльність педагогічного (науково-педагогічного) працівника або самозайнятої особи у формальній та/або неформальній освіті, спрямована на навчання, виховання та розвиток особистості, її загальнокультурних, громадянських та/або професійних компетентностей (Закон України «Про освіту»).

Інструкція № 58 не передбачає можливості вносити записи до трудової книжки працівників про здійснення ними педагогічної роботи, якщо вони не перебувають на посаді педпрацівника.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити

Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
31219

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
81465

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67145

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
6010

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
32678

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді