Держпродспоживслужба перевіряє дотриманням протиепідемічних вимог підприємствами, які відновили роботу після пом’якшення карантину

20 % закладів не відповідають вимогам, які встановив Головний державний санітарний лікар.

Держпродспоживслужба перевіряє дотриманням протиепідемічних вимог підприємствами, які відновили роботу після пом’якшення карантину

Працівники, яких підприємств мають носити маски на роботі?

З 11 травня в Україні розпочався перший етап послаблення карантинних обмежень. Зокрема, відновили роботу літні майданчики в закладах громадського харчування, перукарні та салони краси, а також стоматологічні клініки. З метою контролю за дотриманням протиепідемічних норм територіальні органи Держпродспоживслужби проводять регулярний моніторинг таких закладів.

Cтаном на 19 травня із 9,6 тис. перевірених Держпродспоживслужбою закладів понад 7,6 тис. повністю відповідають усім протиепідемічним вимогам, встановленим Головним державним санітарним лікарем, з яких:

  • 3852 об'єкти торгівлі продовольчими товарами (магазини та супермаркети);
  • 1486 об'єктів торгівлі непродовольчими товарами (магазини та супермаркети);
  • 309 закладів громадського харчування (кафе та ресторани);
  • 573 перукарні та салони краси;
  • 1419 інших об’єктів (аптеки, об’єкти водопостачання та водовідведення, об'єкти транспорту тощо).

Детальніше з результатами перевірки можна ознайомитися на сайті Держпродспоживслужби.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства нагадує, що в Україні вже працюють 748 продовольчих ринків, які складають майже 90% від загальної кількості.

Наразі Уряд реалізує програми, спрямовані на подолання бізнесом наслідків кризи від пандемії. Ініціативи включають заходи із збереження робочих місць, спрощення доступу до фінансів (завдяки гарантуванню нових кредитів і запуску грантових програм), зменшення витрат бізнесу шляхом рефінансування кредитів та зменшення податкового навантаження.

За інформацією Мінекономрозвитку

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31092

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді