ВСУ визнав законним звільнення лікаря КНП, що перебував в прямому підпорядкуванні свого діда, на підставі припису НАЗК.

⇛ Про що працівник має повідомити відділ кадрів ⇚
Лікаря-стоматолога міської стоматологічної поліклініки звільнили з посади, у зв’язку з перебуванням всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції» у прямому підпорядкуванні у близької особи (п. 4 ст. 41 КЗпП). Підстава — припис Національного агентства з питань запобігання корупції про вжиття заходів врегулювання потенційного конфлікту інтересів.
Лікар оскаржив в суді наказ про звільнення. Однак ВСУ (постанова від 13.05.2020 по справі № 569/858/18) визнав його звільнення обґрунтованим.
Як звільняти працівників під час карантину
Позиція суду: зважаючи на припис НАЗК міська стоматологічна поліклініка діяла у межах норм закону.
Головний лікар поліклініки організовує та керує роботою структурних підрозділів та членів колективу через затверджену систему керівництва, а в разі необхідності безпосередньо; рішення головного лікаря обов’язкове до виконання всіма підпорядкованими особами та членами трудового колективу. Так зазначено в посадовій інструкції головного лікаря стоматполіклініки.
Лікар є онуком головного лікаря. По вказаному факту наявності потенційного конфлікту інтересів у головного лікаря міської стоматологічної поліклініки НАЗК надало міському голові припис про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Припис НАЗК ані позивач, ані головний лікар не оскаржували. Тому наказ про звільнення, виданий на підставі припису, виданий правомірно.
Ольга Догадіна
провідний експерт Експертус: Кадри
Галина Бєліковазаступник генерального директора з кадрових питань КНП «Київський обласний кардіологічний диспансер» Кадровик видає працівнику у день звільнення оформлену трудову книжку. Бухгалтер — повний розрахунок і повідомлення про належні при звільненні суми. Але це лише частка документів, що має отримати працівник.
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.