МОП повідомляє, як роботодавець має захистити працівників від СOVID-19 після пом’якшення карантину

Якщо працівникам, які відновлюють роботу, не забезпечити належного захисту, можлива друга хвиля пандемії та повторне закриття підприємств.

МОП повідомляє, як роботодавець має захистити працівників від СOVID-19 після пом’якшення карантину

Як запровадити дистанційну роботу після карантину

Міжнародна організація праці (МОП) звернулася до урядів країн, які послаблюють карантинні обмеження, із закликом вжити заходів для профілактики і контролю поширення COVID-19 на робочих місцях. Зокрема, зробити це спільно з організаціями профспілок і роботодавців.

МОП застерігає, щоб звести до мінімуму небезпеку зараження коронавірусом, роботодавці мають провести оцінку ризиків і завчасно забезпечити на підприємствах найсуворіше дотримання правил охорони праці.

Якщо такого контролю не буде країни ризикують, зіштовхнутися з повторним спалахом COVID-19.

«Безпека та здоров’я всіх працівників у світі сьогодні понад усе. В умовах поширення вірусної інфекції від того, наскільки ми захистимо працівників, залежить те, наскільки в ході розвитку пандемії буде забезпечена безпека населення і життєстійкість підприємств, — закцентовує Гендиректор МОП Гай Райдер. — Захистити життя працівників, їх сім’ї і населення в цілому, забезпечити безперебійну роботу та економічне виживання можна лише за рахунок дотримання заходів охорони праці».

Протидія загрозі має будуватися з урахуванням конкретних потреб працівників «першої лінії» боротьби з пандемією. Тобто, працівників охорони здоров’я, молодшого медичного персоналу, лікарів, працівників рятувальних служб, а також тих, хто працює на підприємствах роздрібної торгівлі продуктами харчування та займається прибиранням приміщень.

«Пандемія COVID-19 висвітлила нагальну потребу розробки серйозних національних програм охорони праці працівників сфери охорони здоров’я, медиків, працівників аварійно-рятувальних служб і багатьох інших працівників, які ризикують заради нас життям», — наголосив Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейесус.

Щоб гарантувати безпечне відновлення роботи та уникнути її нових перебоїв роботодавці мають:

  • точно ідентифікувати й оцінити небезпеку зараження на всіх виробничих процесах і продовжувати робити це в міру повернення працівників до роботи.
  • Вжити заходів для запобігання ризиків, адаптованих до особливостей кожного сектора, робочого місця і категорії працівників. Такими заходами можуть бути, приміром:
    • скорочення фізичних контактів між працівниками, підрядниками, клієнтами та відвідувачами. Коли ж таких контактів не уникнути, дотримання необхідної дистанції.
    • Забезпечення ефективної вентиляції робочих приміщень.
    • Постійне чищення поверхонь, забезпечення чистоти і гігієни приміщень.
    • Створення необхідних умов для миття рук і дезінфекції.

Згідно з рекомендаціями МОП, у разі необхідності роботодавець має забезпечити працівникам:

  • надання безкоштовних засобів індивідуального захисту;
  • умови для ізоляції ймовірно інфікованих і відстеження всіх їх контактів;
  • психологічну підтримку;
  • навчання, підготовку і наявність інформаційних матеріалів з охорони праці, в тому числі що стосуються дотримання особистої гігієни і використання на робочих місцях необхідних ЗІЗ.

За інформацією ГУ Держпраці у Київській області

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
39

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5708

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
906

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530014

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді