Міністерство економіки повідомило Профспілки про необхідність довести до відома установ, підприємств та організацій «Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19».
Як організувати роботу підприємства під час карантину
МОЗ на виконання доручення Прем'єр-міністра України розробило «Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19».
У рекомендаціях, зокрема, дізнаєтесь про таке:
Роботодавці мають не допустити перебування хворих працівників разом з іншим персоналом та заохочувати осіб з ознаками захворювання залишатися вдома.
Також у Рекомендаціях містяться настанови для працівників з підозрою або COVID-19, які перебувають у самоізоляції.
Отже, роботодавцям слід переглянути політику щодо кадрових ресурсів під час карантину та переконатися, що вона відповідає рекомендаціям у галузі охорони здоров’я, чинному законодавству про працю та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)