Міністерство економіки повідомило Профспілки про необхідність довести до відома установ, підприємств та організацій «Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19».

Як організувати роботу підприємства під час карантину
МОЗ на виконання доручення Прем'єр-міністра України розробило «Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19».
У рекомендаціях, зокрема, дізнаєтесь про таке:
Роботодавці мають не допустити перебування хворих працівників разом з іншим персоналом та заохочувати осіб з ознаками захворювання залишатися вдома.
Також у Рекомендаціях містяться настанови для працівників з підозрою або COVID-19, які перебувають у самоізоляції.
Отже, роботодавцям слід переглянути політику щодо кадрових ресурсів під час карантину та переконатися, що вона відповідає рекомендаціям у галузі охорони здоров’я, чинному законодавству про працю та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.