Під час карантину ФСС надає допомогу за додатковими страховими випадками — зокрема, у разі ізоляції від COVID-19.
Право на отримання цієї виплати має кожен офіційно працевлаштований.
Така допомога фінансується Фондом у разі самоізоляції під медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення COVID-19, а також локалізацію та ліквідацію його спалахів та епідемій.
Нагадуємо, що з 15 травня 2020 року діє оновлений порядок видачі лікарняних.
Тож, єдиною підставою для нарахування допомоги при самоізоляції під меднаглядом є виданий у встановленому порядку лікарняний листок із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11».
Чи може 60-річний працівник оформити листок непрацездатності на час самоізоляції
МОЗ та ФСС врегулювали алгоритм надання таких лікарняних та провели селекторну нараду з департаментами (управліннями) охорони здоров’я обласних (міських) держадміністрацій щодо оформлення таких документів.
МОЗ рекомендувало закладам охорони здоров’я здійснити заміну попередньо виданих у зв’язку із самоізоляцією довідок на листки непрацездатності.
Строк видачі таких листків непрацездатності складає 14 днів. За загальним правилом, лікарняний спочатку видається на п’ять днів з наступним продовженням.
Щоб працівник отримав від ФСС допомогу, він має передати листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11» своєму роботодавцю.
Далі роботодавець на підставі отриманого лікарняного листка оформить заяву-розрахунок, у якій має вказати причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передасть її до Фонду на фінансування.
Як заповнити зворотний бік листка непрацездатності
Розмір допомоги за такими лікарняними листками складає 50% середньої заробітної плати та не залежить від тривалості страхового стажу працівника.
Виняток складають медичні працівники, для яких компенсація втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 здійснюється Фондом у розмірі 100% середнього доходу і не залежить від тривалості страхового стажу.
ФСС здійснює фінансування, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.
Після того, як роботодавець передав заяву-розрахунок до ФСС, слідкувати за станом фінансування можна на телеграм-каналі Фонду.
За інформацією ФСС