Як прийняти на роботу неповнолітнього — роз’яснює Держпраці

Умови працевлаштування неповнолітнього залежать, зокрема, від його віку. Як оформити працівника 14,16 та 17 років?

Як прийняти на роботу неповнолітнього — роз’яснює Держпраці

Алгоритм прийняття неповнолітнього працівника

Відповідно до статті 187 КЗпП особи, які не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством.

Згідно з ч. 1 ст. 188 КЗпП прийняти на роботу можливо працівників віком:

  • 16-18 років — без згоди одного з батьків або особи, що його замінює,
  • 15-16 років — за згодою одного із батьків або особи, що його замінює;
  • 14-15 років — прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Увага!

Трудовий договір з неповнолітніми працівниками обов’язково укладаються в письмовій формі (п.5 ч. 1 ст. 24 КЗпП).

Прийняти на роботу неповнолітнього можна лише, якщо він пройшов попередній медичний огляд і за медичним висновком — придатний для виконання роботи(ст. 191 КЗпП).

Працівники обов’язково повинні проходити медогляд щороку до досягнення ними 21 року.

ГУ Держпраці у Запорізькій області нагадує, що працівникам, які не досягли 18 років, випробувальний термін при прийнятті на роботу не встановлюється (ч. 3 ст. 26 КЗпП).

На кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження (ст. 189 КЗпП).

За інформацією ГУ Держпраці у Запорізькій області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30864

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33432

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40833

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді