Кадрові документи, що мають бути у ФОП-роботодавця
Фізичні особи-підприємці і самозайняті особи, які на час карантину тимчасово звільнені від сплати ЄСВ, а також частково безробітні продовжують вважатись застрахованими у Фонді соціального страхування України особами.
Вони мають право на всі виплати та послуги від ФСС, передбачені законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, допомогу по тимчасовій втраті працездатності в разі хвороби або травми, а також компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 на підставі відповідних листків непрацездатності.
При обчисленні середньоденного доходу для визначення розміру допомоги від ФСС період звільнення від сплати ЄСВ вважається невідпрацьованим з поважних причин. Такі місяці не включаються у розрахунковий період.
Проте, період часткового безробіття не належить до поважних причин і не виключається з розрахункового періоду. При обчисленні середньоденної заробітної плати для таких осіб враховують нараховану заробітну плату, з якої сплачено ЄСВ.
При цьому, не включається до суми заробітної плати, з якої обчислюється середня заробітна плата, допомога по частковому безробіттю на період карантину через коронавірус.
За інформацією ФСС
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.