Мінекономіки роз’яснило, чи можна оголосити простій працівникам 60+, що мають перебувати на самоізоляції

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Позиція Мінекономіки: якщо неможливо впровадити віддалений метод роботи працівників, є правові підстави оголосити простій

Мінекономіки роз’яснило, чи можна оголосити простій працівникам 60+, що мають перебувати на самоізоляції

З якого числа можна буде вийти на роботу працівникам віком 60+

Мінекономіки (лист від 06.05.2020 № 3512-06/28912-0712-07) нагадало, що особами, які потребують самоізоляції, є, зокрема, особи, які досягли 60-річного віку, крім державних службовців і працівників державних органів та органів місцевого самоврядування, народних депутатів України та депутатів місцевих рад, суддів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також осіб, які здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність ряду підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, визначених підпунктом 4 пункту 3 Порядку проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб (далі — Порядок), затвердженого постановою КМУ від 11.03.2020 № 211.

Від редакції:

постанова КМУ від 20.05.2020 № 392 також зобов’язує цих працівників перебувати на самоізоляції.

Роботодавці повинні перевести працівників, в т. ч. тих, які потребують самоізоляції, на дистанційний режим роботи, надати за згодою працівників щорічні оплачувані відпустки та/або за бажанням працівників відпустки без збереження заробітної плати відповідно до статей 25 та 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Якщо неможливо впровадити віддалений метод роботи, наявні також правові підстави для оголошення простою.

Простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ст. 34 КЗпП).

Під призупиненням роботи, на думку Мінекономіки, розуміють також зупинення можливості виконання трудових функцій конкретним працівником.

Мінекономіки роз’яснило, чи можна оголосити простій працівникам 60+, що мають перебувати на самоізоляціїНаказ про оголошення простою на час карантину

Законодавство не регламентує порядок та умови запровадження простою. У колективному договорі підприємства (установи) встановлюють взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, питання оплати праці, режиму роботи, тривалості робочого часу та відпочинку (ст. 13 КЗпП).

Простій можна запровадити для всього підприємства (установи) або для окремих структурних підрозділів чи працівників.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16494

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
487849

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2952

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
71719

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
42505

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді