Відтепер Національна рамка кваліфікацій містить вісім кваліфікаційних рівнів замість одинадцяти. Відповідне рішення Кабмін ухвалив 25.06. 2020.
Заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний заявив:
«Запровадивши оновлену Національну рамку кваліфікацій, ми гармонізуємо її з європейськими стандартами та створюємо умови для спрощення взаємовизнання кваліфікацій. Нова рамка забезпечує порівнюваність та співставність освітніх і професійних кваліфікацій, які люди здобувають в Україні, із кваліфікаціями, отриманими за кордоном. Таким чином, отримавши освітні чи професійні кваліфікації у іншій країні, людина без проблем зможе підтвердити їх тут та без проблем працевлаштуватись».
☝ Навчальна відпустка: кому, коли і скільки
МОН нагадує, що Національна рамка кваліфікацій — це системний і структурований за компетентностями опис кваліфікаційних рівнів освіти. Кожен рівень характеризується сукупністю компетентностей особистості, знань, умінь, навичок та здатностей застосовувати знання.
Кваліфікації професійної (професійно-технічної) освіти відповідають 2, 3, 4 та 5 рівням Національної рамки кваліфікацій, кваліфікація фахової передвищої освіти — 5 рівню рамки. Кваліфікації вищої освіти відповідають:
- молодший бакалавр — 5 рівню НРК та короткому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти;
- бакалавр — 6 рівню НРК та першому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти;
- магістр — 7 рівню НРК та другому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти;
- доктор філософії та доктор мистецтва — 8 рівню НРК та третьому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти,
- доктор наук — 8 рівню НРК.
Додатково Національна рамка кваліфікацій поповнилась поняттями освітньої та професійної кваліфікацій і приведена у відповідність до змін, внесених до Законів України «Про освіту» та «Про вищу освіту».
Дізнайтеся, чи можна надати навчальну відпустку, якщо сесія відбувається в онлайн-режимі
Національна рамка кваліфікацій призначена для використання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, установами та організаціями, закладами освіти, роботодавцями та іншими особами для розробки, ідентифікації, співвіднесення, визнання, планування і розвитку кваліфікацій.
Нагадаємо, МОН затвердило перелік спеціальностей, здобуття освіти з яких необхідне для доступу до регульованих професій.
За інформацією МОН