З 1 вересня в Україні збільшиться мінімальна зарплата

На виконання завдання Президента уряд визначив графік підвищення «мінімалки».

З 1 вересня в Україні збільшиться мінімальна зарплата

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

Президент України Володимир Зеленський поставив завдання Кабміну підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні.

«Українці заслуговують на гідну зарплату. Знаю, це нелегко — взяти й підвищити. Однак ми й не шукали легких рішень, коли прийшли до влади», — наголосив Президент.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко опрацювали питання та зробили відповідні розрахунки.

Відтак очільник уряду доповів про попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату:

  • з 01.09.2020 року її буде збільшено до 5 тис. грн,
  • з 01.01. 2021 року – до 6 тис. грн,
  • з 01.07. 2021 року – до 6,5 тис. грн.

«Виглядає цілком реалістично. Радий, що це можливо реалізувати за рік. Добробут українців – головний показник нашої ефективності», — додав Голова держави.

За інформацією Офіційного інтернет-представництва Президента України

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23579

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102611

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді