Як працівнику отримати компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19

На підставі листка непрацездатності із зазначенням причини «ізоляція від COVID-19 – 11» роботодавець має сформувати окрему заяву-розрахунок.

Як працівнику отримати компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19

Як перевірити, чи обґрунтовано видано листок непрацездатності

Під час карантину крім звичних виплат ФСС надає допомогу за додатковими страховими випадками — зокрема, у разі ізоляції від COVID-19.

Право на отримання такої виплати мають усі застраховані особи, тобто кожен працівник, за якого сплачено ЄВС.

Така допомога фінансується Фондом соціального страхування у разі самоізоляції під медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій. Винятковою підставою для нарахування виплат є виданий у встановленому порядку листок тимчасової непрацездатності із зазначенням причини «ізоляція від COVID-19–11».

Видача відповідних лікарняних врегульована. Нагадуємо, що у випадках, коли працівник звертався до сімейного лікаря і отримав довідку у зв’язку із самоізоляцією, МОЗ рекомендувало закладам охорони здоров’я замінити такі попередньо видані довідки на листки непрацездатності.

Строк видачі таких лікарнянихскладає 14 днів. Як і за загальним правилом, листок непрацездатності видається на п’ять днів з наступним продовженням.

Розмір допомоги від ФСС за такими лікарняними листками складає 50% середньої заробітної плати та не залежить від тривалості страхового стажу працівника. Фонд здійснює фінансування, починаючи з шостого дня. Перші 5 днів оплачуються роботодавцем. Одночасно для медичних працівників компенсація втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 здійснюється Фондом у розмірі 100% середнього доходу і також не залежить від тривалості страхового стажу.

Алгоритм отримання допомоги від ФСС:

Передайте отриманий листок непрацездатності з зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11», роботодавцю.

Роботодавець на підставі отриманого лікарняного листка оформить заяву-розрахунок, у якій вкаже причину непрацездатності — 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передасть її до ФСС.

Після того, як роботодавець передав заяву-розрахунок, слідкувати за станом фінансування можна на телеграм-каналі ФССУ.

Нагадуємо, що у разі подання працівниками лікарняних листків із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11», на їх підставі формується окрема заява-розрахунок. При формуванні такої заяви-розрахунку роботодавець у Додатку 1.1 у колонці 10 вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19. За лікарняними листками, виданими з інших причин, формується заява-розрахунок на загальних підставах.

За інформацією ОПХО

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5714

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143734

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165843

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29945

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді