ТОП-3 запитання щодо працевлаштування осіб з інвалідністю — відповідає Держпраці

Роботодавець сплатить штраф за невиконання нормативу із працевлаштування осіб з інвалідністю, а також за неподання звіту, якщо це виявить при перевірці Держпраці. Щоб підприємці не допустили прикрих помилок, Управління відповідає на найпопулярніші запитання.

ТОП-3 запитання щодо працевлаштування осіб з інвалідністю — відповідає Держпраці

1. У яких документах відображається норматив робочих місць для осіб з інвалідністю?

Норматив щодо робочих місць для осіб з інвалідністю відображається у звітності, яка щорічно подається до Фонду соціального захисту інвалідів за місцем реєстрації підприємства, установи, організації чи ФОПа. Форма звітності — звіт № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затверджений наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42.

2. Хто здійснює працевлаштування осіб з інвалідністю в рахунок нормативів?

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, працевлаштовують осіб з інвалідністю у рахунок нормативів робочих місць.

3. Яка квота встановлена для працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємстві?

Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця. (ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю»).

Онлайн калькулятор розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3675

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15005

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
20674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді