З 1 вересня під прицілом Держпраці — правильність оформлення трудових відносин з працівниками. Що варто перевірити до того, як до вас завітає інспектор?
ГУ Держпраці у Донецькій області нагадує, що з 01.09.2020 року розпочнуться перевірки роботодавців. Першочергово інспектори праці перевірятимуть легалізацію зайнятості працівників та правильність оформлення трудових відносин з ними.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.
Крім того, до початку роботи необхідно повідомити Державну податкову службу про прийняття працівника.
Держпраці наголошує
Посада, на яку приймається працівник, обов’язково повинна бути в державному Класифікаторі професій в Україні.
Нагадаємо, Мінекономіки наказом від 18.08.2020 № 1574 затвердило Зміну № 9 до Класифікатора професій.
Увага! Фізичні особи — підприємці ведуть кадровий облік також, як і інші суб’єкти господарювання. Спрощений документообіг у випадку прийняття працівників на роботу не передбачено.
Допоможуть підготуватись до перевірки консультації:
Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
Інколи трапляється, що у перший же робочий день працівник не виходить на роботу. У цьому випадку насамперед визначте причини його відсутності — а раптом він захворів чи трапилося якесь лихо.
Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті