З 1 вересня під прицілом Держпраці — правильність оформлення трудових відносин з працівниками. Що варто перевірити до того, як до вас завітає інспектор?
ГУ Держпраці у Донецькій області нагадує, що з 01.09.2020 року розпочнуться перевірки роботодавців. Першочергово інспектори праці перевірятимуть легалізацію зайнятості працівників та правильність оформлення трудових відносин з ними.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.
Крім того, до початку роботи необхідно повідомити Державну податкову службу про прийняття працівника.
Держпраці наголошує
Посада, на яку приймається працівник, обов’язково повинна бути в державному Класифікаторі професій в Україні.
Нагадаємо, Мінекономіки наказом від 18.08.2020 № 1574 затвердило Зміну № 9 до Класифікатора професій.
Увага! Фізичні особи — підприємці ведуть кадровий облік також, як і інші суб’єкти господарювання. Спрощений документообіг у випадку прийняття працівників на роботу не передбачено.
Допоможуть підготуватись до перевірки консультації:
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.