Заборгували працівнику зарплату — очікуйте на візит інспектора праці

Коли працівник поскаржиться до Держпраці перевірки не уникнути. Під час інспектування фахівці Управління звертатимуть увагу й на інші випадки порушення законодавства про працю.

Заборгували працівнику зарплату — очікуйте на візит інспектора праці

Фахівці Управління Держпраці у Кіровоградській області провели позапланові інспекційні відвідування на двох підприємствах. В обох випадках підставою для перевірок стали звернення громадян про порушення законодавства стосовно оплати праці та дотримання умов трудового договору.

Чек-ліст підстав для інспекційного відвідування роботодавця

За результатами відвідувань складено акти з описом стану додержання вимог законодавства про працю на підприємствах. Так, на одному підприємстві не виплачували зарплату працівнику з січня по середину липня поточного року. Загальний борг по зарплаті склав понад 27 тисяч гривень. Крім того, інспекторами праці встановлено, що цьому працівнику не здійснено остаточний розрахунок при звільненні.

На іншому підприємстві працівникам не доплатили за другу половину червня та за липень, через невчасну виплату зарплати виникла заборгованість перед сімнадцятьма працівниками в сумі більше ніж 38 тис. грн.

Керівникам обох підприємств вручено під підпис обов’язкові до виконання приписи щодо усунення порушень у встановлені законодавством терміни протягом місяця.

У разі невиконання вимог приписів, за результатами повторних перевірок на підприємства можуть бути накладені штрафні санкції відповідно до ст. 265 КЗпП.

До того ж обидва підприємства не прозвітували до органів статистики про наявну заборгованість, тож Управління Держпраці направило відповідний лист для вжиття заходів, передбачених чинним законодавством.

Нагадаємо, що з 1 вересня стартує масштабна інспекційна кампанія з виявлення неоформлених працівників. Держпраці вже визначила підприємства, які перевірятиме першочергово.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23575

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102606

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249222

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді